PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabytkowy klasztor oo. reformatów w Solcu nad Wisłą dostanie dofinansowanie na renowację

  • RadomNews.pl    19 marca 2015 - 10:21
Zabytkowy klasztor oo. reformatów w Solcu nad Wisłą dostanie dofinansowanie na renowację

W Solcu nad Wisłą, trwają prace związane z renowacją zespołu sakralnego dawnego klasztoru oo. Reformatów (Klasztor oo. reformatów w Solcu nad Wisłą, fot.wikipedia.org/Marek K. Misztal)

Dokończenie renowacji zespołu sakralnego dawnego klasztoru oo. reformatów w Solcu nad Wisłą to kolejna z inwestycji, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają unijne dofinansowanie w kwocie blisko 740 tys złotych.
W Solcu nad Wisłą, trwają prace związane z renowacją zespołu sakralnego dawnego klasztoru oo. Reformatów. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP pozyskała na ten cel środki z mazowieckiego RPO w wysokości blisko 740 tys. zł.

Zaplanowane działania obejmą: remont więźby dachowej i wymianę pokrycia dachowego oraz obróbek dachowych, remont pokrycia dachowego krużganków, remont i ocieplenie stropu wełną mineralną, odtworzenie instalacji odgromowej. Obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez likwidację progu przy drzwiach wejściowych.

Czytaj też: Kierownik ruchu zakładu górniczego potrzebny od zaraz. Kosztowna rewolucja w zabytkowych kopalniach

Projekt jest kontynuacją podjętych kilka lat temu prac, które polegały na remoncie i konserwacji budynków sakralnych w Solcu nad Wisłą.

Realizowana inwestycja dotyczy obiektu znajdującego się na Szlaku Nadwiślańskim i wraz z innymi atrakcjami historycznymi Solca nad Wisłą będzie stanowiła ciekawą ofertę kulturalną i duchową, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Każdego roku w parafii organizowany jest Festiwal Muzyki Klasycznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.