PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie Davos

  • BEZ    15 marca 2010 - 16:20

Wkrótce do Szczecina przyjadą samorządowcy, naukowcy, przedstawiciele świata polityki i biznesu, aby podczas dwudniowego I Międzynarodowego Forum Samorządowego debatować nad „Znaczeniem samorządu terytorialnego dla rozwoju regionalnego w Polsce, Niemczech i na Ukrainie”.
Tak właśnie brzmi hasło przewodnie Forum, po raz pierwszy organizowanego w międzynarodowej skali. Honorowy patronat nad I Międzynarodowym Forum Samorządowym objął Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski. Udział w uroczystości inauguracyjnej m.in. zapowiedziała  Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego, prof. Danuta Hübner, która wygłosi wykład na temat „Dlaczego Europa potrzebuje wielopoziomowego zarządzania dla zmierzenia  się z wyzwaniami?” (Europa 2020 a multilevel governance).

I Międzynarodowe Forum Samorządowe odbędzie się w dniach 8–9 kwietnia, a obrady toczyć się będą w salach konferencyjnych w szczecińskim Hotelu Radisson Blu (8.04) oraz na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (9.04). Z tematyką forum można zapoznać sięw specjalnym serwisie internetowym: http://www.forumsamorzadowe.wzp.pl/.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Olo, 2010-03-15 21:36:36

    Bardzo dobra wiadomość dla województwa Zachodniopomorskiego. Ciekawe ilu marszałków województw przyjedzie na ten I Kongres i czy szybko z roku na rok nowa szczecińska impreza będzie coraz bardziej błyszczeć. Pożądanym byłoby szybkie prześcignięcie rangą jak i ciekawymi panelami dyskusyjnymi wrześnio...wych spotkań z Krynicy. Z Krakowa jedzie się ok. 4 godzin - to bardzo długo, a tu można szybciutko i pociągiem i samolotem do Goleniowa. Położenie zdecydowanie lepsze.  rozwiń