PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie, nabór wniosków na pożyczki z BOŚ: Jeremie pomoże w rewitalizacji terenów poprzemysłowych

  • aw    9 marca 2017 - 15:32
Zachodniopomorskie, nabór wniosków na pożyczki z BOŚ: Jeremie pomoże w rewitalizacji terenów poprzemysłowych
Wspierane w ramach programu Jeremie przedsięwzięcia mają prowadzić do nadania zdegradowanym obszarom nowych funkcji (fot.commons.wikimedia.org/Przykuta)

• Blisko 80 mln zł na realizację projektów miejskich w województwie zachodniopomorskim jest już dostępnych w Banku Ochrony Środowiska.
• Pożyczkobiorcy mogą skorzystać z preferencyjnej pożyczki na m.in. rewitalizację zdegradowanych obszarów poprzemysłowych.
Jak informuje Bank Ochrony Środowiska, na terenie Pomorza Zachodniego są już dostępne preferencyjne pożyczki na projekty miejskie. Pożyczki oferowane są w ramach programu Jeremie.

Celem realizacji programu Jeremie w województwie zachodniopomorskim jest zwiększenie potencjału społeczno-gospodarczego miast i rozwój obszarów miejskich wpływający na wzrost atrakcyjności ekonomicznej, kulturalnej i osiedleńczej regionu.

O wsparcie finansowe w ramach projektu Jeremie będą mogły ubiegać się przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Pożyczki są korzystnie oprocentowane i udzielane na okres nawet 17 lat. Co ważne, zainteresowany pozyskaniem finansowania przedsiębiorca, nie ponosi żadnych opłat związanych z udzieleniem pożyczki i może skorzystać z 2-letniej karencji w jej spłacie.

- Pożyczkobiorcy mogą skorzystać z preferencyjnie oprocentowanego instrumentu finansowego na realizację projektów miejskich m.in. z zakresu rewitalizacji zdegradowanych obszarów poprzemysłowych, a preferencyjne warunki finansowania mają zachęcić inwestorów do podjęcia wieloletnich i często skomplikowanych inwestycji – informuje BOŚ.

Wspierane w ramach programu Jeremie przedsięwzięcia mają prowadzić do nadania zdegradowanym obszarom nowych funkcji: edukacyjnych, rekreacyjnych, sportowych, kulturalnych, gospodarczych, a także do kreowania przestrzeni dla ośrodków kultury wraz z elementami komercyjnymi. Finansowaniem Jeremie mogą być również objęte projekty mikro, małych lub średnich przedsiębiorców, które przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, wdrażania nowych rozwiązań technologicznych, rozwoju sektora MŚP.

Czytaj też: Jeremie 2: Wsparcie dla MŚP i osób poszukujących pracy na Pomorzu Zachodnim

Udzielenie finansowania uwarunkowane jest objęciem inwestycji właściwym Zintegrowanym Planem Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2017-03-14 18:57:05

    Dotacje z RPO Zachodniopomorskiego: zajrzyj na stronę Artmetic!