PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie. Unijna dotacja na przebudowę drogi Kawno-Sieciemin

  • PAP/KDS    7 lutego 2018 - 16:01
Zachodniopomorskie. Unijna dotacja na przebudowę drogi Kawno-Sieciemin
Droga ma być gotowa do końca 2018 r. (fot.shutterstock.com)

1,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego trafi do Gmina Sianów. Pieniądze pomogą w wykonaniu przebudowy odcinka drogi Kawno-Sieciemin.
Liderem projektu przebudowy ponad 2-km odcinka drogi powiatowej Kawno-Sieciemin jest gmina Sianów, to z jej przedstawicielem w władze marszałkowskie podpisały umowę ws. dofinansowania inwestycji. W projekcie biorą udział również powiaty: koszaliński i sławieński. 

Koszt przebudowy szacowany jest na ok. 3 mln zł. Urząd marszałkowski w ramach RPO wesprze inwestycję 1,4 mln zł.

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Kawno-Sieciemin jest o tyle ważna, że właśnie na tym odcinku będzie się ona łączyła bezpośrednio z drogą ekspresową S6, należącą do sieci TEN-T, przez węzeł "Kawno".

Inwestycja, obejmująca wzmocnienie podłoża, poszerzenie oraz wykonanie nowej jezdni, ma usprawnić lokalny układ komunikacyjny, poprawić warunki i bezpieczeństwo ruchu.

Droga ma być gotowa do końca 2018 r.

Projekt otrzymał dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 "Budowa i przebudowa dróg lokalnych (gminnych i powiatowych) w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego". W bieżącej perspektywie unijnej dla KKBOF zaplanowano 40 mln euro. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.