PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: W Pyszce otwarta zostanie wioska Wikingów

  • MIW    30 maja 2017 - 18:28
Zachodniopomorskie: W Pyszce otwarta zostanie wioska Wikingów
Najsłynniejsza zachodniopomorska wioska Wikingów istnieje na wyspie Wolin. (fot. www.wzp.pl)

W ostatni dzień maja w Pyszce koło Dygowa zostanie otwarty Pomerania Fun Park. To największy na Pomorzu Zachodnim park rozgrywki. Jego częścią będzie wioska Wikingów. Jej powstanie możliwe było dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego.
Wioska Wikingów to część ogromnej inwestycji, która powstała na obszarze 30 hektarów. Jak informuje zachodniopomorski urząd marszałkowski, nie będzie to jednak typowy skansen podobny do tego funkcjonującego w Wolinie. To miejsce, które ma jednocześnie bawić i uczyć. Na terenie wioski znalazły się budynki będące odwzorowaniem tych, w których żyli Wikingowie. Będą w nich prowadzone warsztaty edukacyjne dotyczące kultury skandynawskiej za czasów Wikingów

Budowa wioski pochłonęła prawie 3,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł stanowi unijne dofinansowanie, które przyznano stowarzyszeniu „Kreatywni Koło.brzegu” dzięki umowie podpisanej w kwietniu przez władze samorządu województwa. Jak przekonują urzędnicy, uczynienie z wioski jednej z głównych atrakcji Fun Parku ma przybliżyć historię, kulturę oraz codzienne życie Wikingów przybywających w dawnych czasach na Pomorze Zachodnie.

Infrastruktura samego Fun Parku przypomina bajkowy ogród z atrakcjami zewnętrznymi dostępnymi sezonowo oraz atrakcjami całorocznymi działającymi niezależnie od pogody. Do dyspozycji odwiedzających miejsce będzie część restauracyjna, punkty gastronomiczne, strefa karuzel, hala zabaw ze zjeżdżalniami i trampolinami, dmuchany plac zabaw czy właśnie wioska Wikingów. Całość dopełni wkrótce także amfiteatr oraz wodny świat Pomeranii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.