PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie wspiera innowacje

  • AW/wzp.pl    22 sierpnia 2011 - 13:43
Zachodniopomorskie wspiera innowacje

Jest kolejna umowa dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniadze otrzyma Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego. Inwestycja ma zwiększyć liczbę innowacyjnych przedsięwzięć w zachodniopomorskim.
W podpisaniu umowy ( 22 sierpnia) uczestniczyli wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, oraz prezes KARR Ryszard Zdrojewski. Umowa została podpisana w Wydziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Koszalinie.

- Dzięki tej inwestycji poprawi się otoczenie dla początkującego biznesu w naszym regionie, co w przyszłości może zaowocować pojawieniem się innowacyjnych rozwiązań w sektorze małych i średnich firm – tłumaczył wicemarszałek Andrzej Jakubowski (oceń działania władz regionu).

Projekt zakłada wykonanie prac remontowych i modernizacyjnych w budynku biurowo-warsztatowym oraz budynku magazynowym oraz zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Zakres prac remontowych dotyczył będzie wykonania termomodernizacji całych obiektów. W obu budynkach zostanie zlokalizowany inkubator przedsiębiorczości oferujący powierzchnie biurową, warsztatową i magazynową.

Głównym celem projektu jest zwiększenie jakości i zakresu usług wspierających przedsiębiorczość świadczonych przez KARR na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego wyniesie 636 427.84 zł.

Termin rozpoczęcia inwestycji to październik 2011 r., zakończenie planowane jest na grudzień 2013 roku. Projekt jest realizowany w ramach Osi 1 Gospodarka – Innowacje - Technologie, Działanie 1.2 Innowacje i transfer technologii, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie proinnowacyjnych instytucji otoczenia biznesu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.