PARTNER PORTALU
  • BGK

Zadania PROW 2014–2020 podzielone

  • aw    1 czerwca 2015 - 17:58
Zadania PROW 2014–2020 podzielone

Umowę podpisali przedstawicie województw, ARiMR oraz ARR (fot.mazovia.pl)

Samorządy województw, obok Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencji Rynku Rolnego, będą wdrażały zadania z PROW 2014–2020.
Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross, marszałkowie województw i prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski podpisali umowy, w których określone są zasady współpracy przy wdrażaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

– To swojego rodzaju inauguracja i rozpoczęcie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Samorządowi województwa zostały delegowane do realizacji działania LEADER, z zakresu odnowy wsi i dotyczące scaleń – powiedział Radosław Rybicki, dyrektor departamentu rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich mazowieckiego urzędu marszałkowskiego.

Podział zadań PROW 2014-2020

Jak podaje mazowiecki urząd marszałkowski, do samorządów województw będą należały trzy zadania dotyczące:

- wsparcia na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa (tzw. scalenia gruntów rolnych),
- podstawowych usług i odnowy wsi na obszarach wiejskich (m.in. z obszarów dróg lokalnych, gospodarki wodno-ściekowej, targowisk, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi)
- wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (m.in. dotyczącewsparcia przygotowawczego, realizacji strategii rozwoju lokalnego, współpracy z lokalną grupą działania oraz kosztów bieżących i aktywizacji).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.