PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagłosuj na swojego Eurolidera

  • JL    25 maja 2010 - 10:15

Resort rozwoju ogłosił listę 10 nominowanych w konkursie Eurolider 2010 roku. Z tego grona trzem osobom zostanie przyznany tytuł.
Ponadto w głosowaniu internetowym (do 16 czerwca 2010 r.) z grona nominowanych internauci wybiorą swego Eurolidera. Głosować można na stronie www.eurolider.gov.pl. Osoba, która uzyska największą liczbę głosów otrzyma specjalną nagrodę internautów, swego rodzaju nagrodę publiczności, świadczącą o uznaniu dla jej działań na rzecz lokalnej społeczności i wykorzystania unijnych funduszy.

Konkurs Eurolider 2010 został zorganizowany z myślą o osobach, które sięgają po fundusze europejskie i dzięki nim zmieniają rzeczywistość. Nie tylko dostrzegają one w swojej miejscowości problemy, ale także potrafią je rozwiązywać. Korzystając z szansy, jaką dają fundusze europejskie, ubiegają się o dotacje na wyremontowanie drogi, zbudowanie kanalizacji, odremontowanie zabytkowej kaplicy, utworzenie przedszkola i sfinansowanie dodatkowych zajęć językowych w szkole, na przeprowadzenie szkoleń dla bezrobotnych, stypendia dla uzdolnionej młodzieży, sprzęt dla straży pożarnej lub na nowy ambulans

Osoby pozyskujące fundusze unijne dla rozwoju swoich miejscowości czy też lokalnych społeczności najczęściej pozostają anonimowe, choć ich praca jest nieoceniona. Stąd pomysł na pokazanie jak największej grupy takich lokalnych liderów, mających pomysły na lepsze jutro dla swoich sąsiadów, miasta czy regionu.

U podstaw organizacji konkursu leży potrzeba wyróżnienia tych ludzi za ich aktywność, kreatywność, zaangażowanie, cierpliwość i wysiłek, a przede wszystkim za to, że przy wykorzystaniu funduszy europejskich przyczyniają się do rozwoju swojego najbliższego otoczenia, a tym samym całego kraju.

Zwycięzców konkursów poznamy jesienią tego roku podczas III Forum Funduszy Europejskich. Laureaci otrzymają dyplom oraz nagrodę w postaci udziału w wybranym przez siebie szkoleniu z zakresu dotacji unijnych.

Listę nominowanych zamieszczamy w multimediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.