PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagrają o sukces

  • JL    12 maja 2010 - 11:02
Zagrają o sukces

10 tys. uczniów mazowieckich gimnazjów może objąć program samorządowy „Zagrajmy o sukces”. Do rozdysponowania jest w tym roku 7,5 mln zł.
Projekt ma na celu wyrównanie dysproporcji edukacyjnych uczniów. Realizowany jest w ramach programu operacyjnego „Kapitał ludzki”. Do 31 maja podmioty prowadzące gimnazja mogą składać do urzędu marszałkowskiego wnioski o dofinansowanie.

Magnesem, który ma przyciągnąć młodzież szczególnie potrzebującą lekcji wyrównawczych, będą zajęcia sportowe. Aby w nich uczestniczyć, uczniowie muszą wziąć udział również w zajęciach językowych, informatycznych czy matematyczno-przyrodniczych.

Zajęcia mają być dostosowane do indywidualnych potrzeb szkół. Zarząd województwa liczy na kreatywność i wsłuchanie się w potrzeby młodzieży oraz na to, że do programu włączą się również samorządy lokalne, np. organizując dojazd dzieci na basen czy do teatru.

Zajęcia mają mieć atrakcyjna formułę. Prowadzić je będą najlepsi nauczyciele. Mogą oni liczyć na godne wynagrodzenie. Zajęcia będą liczyć 30 godz. miesięcznie. Zostaną podzielone na pięć bloków tematycznych: technologie informacyjne i komunikacyjne, przedmioty przyrodniczo-matematyczne, języki obce, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne i zajęcia sportowo-wychowawcze.

Dodatkowe informacje na www.mazovia.pl w zakładce: „Zagrajmy o sukces”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.