PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagraniczni urzędnicy szkolili się w Polsce

  • PAP    28 września 2012 - 19:43
Zagraniczni urzędnicy szkolili się w Polsce

23 urzędników średniego i wyższego szczebla administracji rządowej z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy zakończyło dwutygodniowe szkolenie w Polsce w ramach programu Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego.
Szkolenie dotyczące ekonomii sektora finansów publicznych zostało zrealizowane przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej we współpracy z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

W piątek uczestnicy szkolenia odebrali pamiątkowe dyplomy. W uroczystości wzięła udział podsekretarz stanu ds. współpracy rozwojowej i problematyki wschodniej w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Wiceminister wyraziła nadzieję, że absolwenci szkolenia opuszczają Polskę bogatsi o nową wartościową wiedzę i doświadczenia.

Jak powiedziała, Polska chętnie dzieli się swymi doświadczeniami w zakresie tworzenia demokratycznych struktur państwa. Według niej nasz kraj jest dowodem, że można w ciągu kilku lat zbudować efektywną administrację państwową i kompletnie zmienić polityczny system kraju.

Celem zakończonego w piątek szkolenia było zapewnienie uczestnikom pełniejszego zrozumienia mechanizmów i narzędzi funkcjonujących we współczesnej gospodarce, zarówno na poziomie mikro- jak i makroekonomii, zarówno w ujęciu krajowym, jak i międzynarodowym.

W dwutygodniowych zajęciach uczestniczyło 23 urzędników z krajów Partnerstwa Wschodniego: z Armenii - 4 osoby, z Azerbejdżanu - 5 osób, z Gruzji - 5 osób, z Mołdawii - 5 osób i z Ukrainy - 4 osoby. To osoby, które w zakresie swoich obowiązków mają sprawy związane z finansami bądź też posiadają doświadczenie zawodowe w tym obszarze.

Szkolenie finansowane było ze środków programu Polskiej Współpracy Rozwojowej. W 2012 r. planowany jest jeszcze jeden cykl zajęć poświęconych polityce bezpieczeństwa i obrony, który zostanie zrealizowany wspólnie ze Szwecją. W programie są zajęcia w Warszawie (8-12 października) i Brukseli (5-9 listopada). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.