PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamość liderem w pozyskiwaniu funduszy w swoim regionie

  • Gazeta Zamojska    5 lipca 2013 - 12:44
Zamość liderem w pozyskiwaniu funduszy w swoim regionie

Urząd Miasta Zamość z wynikiem 3 611,27 zł na mieszkańca jest liderem województwa lubelskiego w pozyskiwaniu środków zewnętrznych pochodzących przede wszystkim z Unii Europejskiej, Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
- Według danych udostępnionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach Krajowego Systemu Informatycznego SIMIK ilość środków zewnętrznych pozyskanych w przeliczeniu na jednego mieszkańca stawia nas w roli lidera całego regionu - poinformował nas Paweł Czechalski z Biura Promocji i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta w Zamościu.

Dla porównania, Lublin pozyskał 3 422,38 zł na mieszkańca, Biała Podlaska 1 568,72 zł, a Chełm 859,97 zł. W przypadku Zamościa przedstawione wyliczenia dotyczą tylko środków pozyskanych przez Urząd Miasta, nie wliczając w to inwestycji prowadzonych przez miejskie spółki.

- Te dane są ogólnie dostępne w ramach KSI SIMIK, stąd też moje zdziwienie budzi sformułowana w niektórych mediach opinia jakoby nasze miasto pozyskiwało mniej środków zewnętrznych niż inne miasta prezydenckie w naszym województwie - powiedział Tomasz Kossowski, zastępca prezydenta Miasta Zamość, podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 24 czerwca.

Pozycja Urzędu Miasta Zamość jako lidera regionu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych jest tym bardziej istotna, że udało się ją osiągnąć przy minimalnym, jak na ilość realizowanych inwestycji poziomie zadłużenia, który wynosi nieco ponad 25 proc, podczas gdy wiele samorządów, nie tylko na terenie Lubelszczyzny, zmaga się z problemami zadłużenia na prawie maksymalnym dopuszczalnym poziomie 60 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.