PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaprezentują unijne inwestycje na 10-lecia w UE

  • PAP    30 kwietnia 2014 - 08:06
Zaprezentują unijne inwestycje na 10-lecia w UE

- Niedostępne na co dzień laboratoria, kulisy teatrów, czy zakamarki hal produkcyjnych będzie można zobaczyć z bliska. Od 1 do 11 maja swoje inwestycje zaprezentują w całej Polsce beneficjenci funduszy unijnych.
Z danych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wynika, że od 2004 do 2013 roku Polska otrzymała z UE 82 mld euro. Z puli przeznaczonej na lata 2004-2006 wykorzystaliśmy wszystkie pieniądze, a środki na lata 2007-2013, z których korzystać będziemy do końca 20015 r., w 97,5 proc. Pieniądze te trafiły na realizację ponad 186 tys. projektów.

Czytaj też:  10 lat w UE: jak samorządy wykorzystały fundusze europejskie? Wielkie podsumowanie

Według resortu najbardziej z funduszy skorzystały samorządy i przedsiębiorstwa, najwięcej pieniędzy wydano na inwestycje transportowe, na badania i rozwój technologiczny oraz na rozwój zasobów ludzkich.

Z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do UE, 1 maja we wszystkich regionach Polski odbędą się też pikniki, wystawy oraz konkursy. W niektórych województwach będzie można też spróbować tradycyjnych potraw z krajów UE.

Przedsięwzięcia zrealizowane dzięki pieniądzom unijnym będą prezentowane w całej Polsce od 1 do 11 maja br. "Chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, z których istnienia na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem" - podkreślił w komunikacie przesłanym  resort infrastruktury i rozwoju.

Wszystkie atrakcje można znaleźć tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.