PARTNER PORTALU
  • BGK

Zator się uaktywni – za 21 milionów

  • PAP    22 sierpnia 2010 - 14:14
Zator się uaktywni – za 21 milionów

Gmina Zator w zachodniej Małopolsce otrzymała ponad 21 mln zł unijnej dotacji na utworzenie strefy aktywności gospodarczej. Za pieniądze te zostanie przygotowany teren pod przedsięwzięcia inwestycyjne.
Inwestycja kosztować będzie ponad 27 mln zł, z czego 21 mln zł stanowi dotacja unijna w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO). W planach jest budowa niezbędnej infrastruktury na terenie strefy: dróg, kanalizacji i sieci wodociągowej. Projekt ma zostać zrealizowany do 2012 roku.

Władze gminy liczą, że tak przygotowany teren zachęci inwestorów do lokowania działalności w tej części regionu, co zaowocuje stworzeniem nowych miejsc pracy.

Jak podkreśla marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara, utworzenie strefy w zachodniej części województwa wpisuje się w Strategię Rozwoju Regionu, której jednym z głównych założeń jest rozwój nowoczesnej gospodarki.

- Zator jest wyjątkowy, gdyż otrzymał jedną z najwyższych dotacji. To pokazuje, że gminy są coraz lepiej przygotowane i są zdolne wyłożyć część środków z własnych budżetów na realizację inwestycji - zaznaczył Nawara.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.