PARTNER PORTALU
  • BGK

Zdobyli pieniądze na letni wypoczynek

  • dziennik.swidnica.pl    11 lipca 2011 - 12:17

Dużą aktywnością w sięganiu po środki unijne wykazują sołectwa. Przykładem jest gmina Świdnica. Sołectwa, które znając potrzeby swoich mieszkańców, organizują atrakcyjne formy spędzenia wolnego czasu i jeszcze otrzymują na ten cel unijne fundusze.
Tego lata 3,5 tysiąca złotych trafi do Lutomi Górnej na organizację letniego wypoczynku.

Inicjatorzy „Pożytecznych wakacji 2011” - Świetlica Wiejska oraz Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich otrzymali środki z Fundacji Wspomagania Wsi i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, zaprosili do współpracy Nadleśnictwo Świdnicę, Leśnictwo Lutomię Górną i Ochotniczą Straż Pożarną, aby dzieciom i młodzieży zapewnić atrakcyjny tydzień wakacji.

Od 11 do 22 lipca młodzi uczestnicy półkolonii oczyszczą teren wokół zapomnianego pomnika cesarza Wilhelma I Hohenzollera oraz ścieżkę do niego prowadzącą.

W celu rewitalizacji tego terenu zostaną ustawione drewniane ławki przy pomniku, a także tablice informujące o najciekawszych miejscach związanych z przedwojenną historią wsi i jej okolicy.

W ramach projektu dzieci i młodzież będą uczestniczyły w cyklu aktywnych zajęć dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa i nabywały umiejętności prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Zajęcia poprowadzą strażacy z OSP Lutomi Dolnej, policjanci, którym towarzyszył będzie szczególny funkcjonariusz-pies, a także przedstawiciel GOPR i ratownik medyczny, którego udział sponsoruje firma Boxmet. Swój udział zapowiedział także lekarz weterynarii z Lutomi Dolnej, który pamiętając o czworonożnych pupilach przygotował upominki. Wszyscy uczestnicy będą mieli również zapewniony posiłek. Nie byłoby udanych wakacji bez wycieczki. Podczas trwania „Pożytecznych wakacji 2011”, w nagrodę za udział i zaangażowanie uczestnicy wybiorą się na pieszą wędrówkę do Kroackiej Studzienki, podczas której będzie się snuła opowieść o losach Lutomi, a także na Wielką Sowę, aby podziwiać wspaniałe widoki. Organizatorzy przewidują również wyjazd do Świdnicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.