PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana planów drogowych w Polsce wschodniej

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    3 sierpnia 2011 - 07:19
Zmiana planów drogowych w Polsce wschodniej

Resort rozwoju regionalnego zaktualizował listę projektów kluczowych finansowanych z programu „Rozwój Polski wschodniej”. Zmiany dotyczą jedynie przedsięwzięć drogowych.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego co pół roku weryfikacji stanu przygotowań i realizacji tych inwestycji. W efekcie część z nich znika z list co oznacza, że nie zostanie dofinansowana środkami z UE (przynajmniej w latach 2007-2013), część jest przesuwana między listą podstawową i rezerwową. Pojawiają się też nowe przedsięwzięcia – pisze „Rzeczpospolita”.

Zmiany dotyczą jedynie przedsięwzięć drogowych. Pięć z nich usunięto. Z listy podstawowej na prośbę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad usunięto budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15.

Kolejne cztery projekty usunięto z listy rezerwowej. To także przedsięwzięcia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w tym obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dodano też siedem inwestycji na listę rezerwową, w tym projekty drogowe Biłgoraja, Przemyśla i Białegostoku. Budowa obwodnicy Wąchocka przeszła z listy podstawowej na rezerwową.

Po przetasowaniach listy podstawowa i rezerwowa projektów kluczowych w programie „Rozwój Polski wschodniej” obejmują 104 inwestycje, w tym 93 na liście podstawowej i 11 na rezerwowej. Ich łączna orientacyjna wartość całkowita wynosi 12,08 mld zł. Unia ma do nich dołożyć 7,26 mld zł – podaje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • POzdro!, 2011-08-03 12:43:30

    Wybory jakiesik idom cy co?