PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany list projektów UE

  • PAP    28 lutego 2011 - 20:24
Zmiany list projektów UE

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaktualizowało listy projektów indywidualnych programów unijnych. Z programu Infrastruktura i Środowisko usunięto trzy projekty, a dodano dwa. Z programu Innowacyjna Gospodarka usunięto dwa projekty, nie dodano żadnego.
Biuro prasowe resortu podało, że z programu Infrastruktura i Środowisko wypadły projekty o łącznej wartości dofinansowania z UE 128,3 mln zł. W dziedzinie gospodarka wodno-ściekowa usunięto projekt gminy Baranów na zachodzie Mazowsza, a w dziedzinie przywracania walorów przyrodniczych terenom zdegradowanym, projekt Rudy Śląskiej dla zlewni rzeki Bytomki.

Wypadł też z listy zapisany w ramach rozwoju sieci drogowej projekt wzmocnienia drogi nr 10 z Płońska do Bydgoszczy między Dobrzejewicami a Blinnem (ok. 55 km).

Do programu dopisano projekt "METEO-RISK" w działaniu dotyczącym zapobiegania oraz ograniczania skutków zagrożeń naturalnych i przeciwdziałania poważnym awariom. Dodano też budowę zajezdni tramwajowej Franowo w Poznaniu w ramach działania dotyczącego transportu miejskiego w obszarach metropolitalnych.

- Przesuwamy z listy głównej na rezerwową kilka projektów drogowych dlatego, że nie mają dokumentacji i nie będą miały - nie mają więc szans być zrealizowane do 2015 r. - powiedziała w poniedziałek minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło wyjaśnił, że chodzi m.in. o projekty z Programu Budowy Dróg Krajowych 2011-15, w ostatnim czasie zweryfikowanego przez ministerstwo infrastruktury. - Tę listę podstawową na wniosek ministra infrastruktury doprecyzowujemy do przyjętego Programu Budowy Dróg Krajowych - wskazał Zdziebło. Zaznaczył, że projekty te mogłyby jeszcze wrócić do realizacji, jeżeli jednak powstanie dokumentacja tych projektów, a w ministerstwie zostaną środki.

- Cały czas prowadzimy też monitoring projektów - kwartalnie spływają do nas informacje, co się w projektach dzieje, na jakim są etapie. Wszystko jest wynikiem analizy, czy na pewno te projekty gwarantują nam zwrot pieniędzy z budżetu europejskiego - powiedział Zdziebło.

Z list programu Innowacyjna Gospodarka usunięto projekt rezerwowy "Budowa Parku Wodnego Termy Nałęczowskie - EUROSPA 2012", ponieważ wnioskodawca ma trudności z zapewnieniem wkładu własnego oraz projekt internetowej platformy komunikacyjnej Państwowej Inspekcji Pracy.

Program Infrastruktura i Środowisko po zmianach obejmuje 422 przedsięwzięcia o wartości 255,6 mld zł, dla których dofinansowanie z UE ma wynieść 132,4 mld zł.

Innowacyjna Gospodarka to teraz 130 przedsięwzięć o łącznej wartości 12,57 mld zł. Łączna wartość dofinansowania UE wyniesie 9,45 mld zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mieszko, 2011-02-28 22:08:31

    Tak,jak zwykle! A co z projektami wieloletnimi ?