Zwiększą środki na "Owoce w szkole"?

KE chce od 2014 r. zwiększyć środki na program "Owoce w szkole". Program realizowany przez Polskę został oceniony bardzo wysoko, więc jest szansa na uzyskanie większych środków na ten cel - poinformowała Monika Niewiarowska z Agencji Rynku Rolnego.
Zwiększą środki na "Owoce w szkole"?

"Komisja Europejska bardzo dobrze oceniła realizację przez Polskę programu Owoce w szkole. Po trzech latach od jego rozpoczęcia uczestniczy w nim prawie 10 tys. szkół i ok. 900 tys. uczniów" - powiedziała Niewiarowska, główny specjalista z Biura Wspierania Konsumpcji ARR.

Czytaj też: Program "Owoce w szkole" przynosi efekty

Wyjaśniła, że w każdym unijnym kraju program ten jest inny, bo kraje same określają, jak chcą go realizować. Podstawowym jego przesłaniem jest jednak zmiana nawyków żywieniowych dzieci, a zwłaszcza przekonanie ich do jedzenia owoców i warzyw.

W Polsce program jest skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, bierze w nim już udział 70 proc. tzw. grupy docelowej - zaznaczyła Niewiarowska. Dzieci otrzymują porcje owoców i warzyw nieodpłatnie.

Niewiarowska dodała, że obowiązkowym elementem programu jest ocena jego skuteczności, przeprowadzana przez państwa członkowskie.

Z badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że wzrosło spożycie owoców wśród dzieci, jak również znacznie zwiększyła się ich wiedza oraz wiedza ich rodziców na temat korzyści wynikających z jedzenia tych produktów.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE