• PARTNER PORTALU

Podlasie solarami stoi?

Nie tylko dni nasłonecznienia biorą pod uwagę przedstawiciele firm stawiających fotowoltaiczne elektrownie, ale też klimat do inwestowania. A ten najbardziej sprzyjający okazuje się być na Podlasiu.

Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, Kolno, Jedwabne i Lipsk – to miejscowości na których powstać mają „słoneczne” elektrownie o łącznej powierzchni 9 ha. Inwestor wybrał Podlasie, nie ze względu na ilość słonecznych dni w roku (ta w całym kraju jest podobna), ale ze względu na zachęty finansowe.

Wprawdzie wciąż nie mamy ustawy regulującej rynek OZE, za co Komisja Europejska grozi naszemu krajowi karami, ale w województwie podlaskim dzięki dotacjom  z RPO  projekt może się bardzo opłacać.

– Proponowane wsparcie i ułatwienia inwestycyjne spowodują, że opłacalny i stosunkowo łatwy w realizacji stanie się montaż paneli słonecznych na dachach domków jednorodzinnych – mówi w rozmowie z dziennikiem Paweł Dobrowolski, prezes Lumen Technik, spółki z grupy Amber Energia, strategicznego partnera inwestycji Podlasie Solar Park.

Jego zdaniem energetykę solarną czeka w Polsce boom podobny jak w Niemczech czy we Włoszech.

Cały artykuł czytaj tu

 


KOMENTARZE (0)

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
Ze względu na ciszę wyborczą komentowanie zostało wyłączone.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU

WYSZUKIWARKI

Polecane oferty: