PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlasie solarami stoi?

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    3 czerwca 2013 - 08:56
Podlasie solarami stoi?

Nie tylko dni nasłonecznienia biorą pod uwagę przedstawiciele firm stawiających fotowoltaiczne elektrownie, ale też klimat do inwestowania. A ten najbardziej sprzyjający okazuje się być na Podlasiu.
Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, Kolno, Jedwabne i Lipsk – to miejscowości na których powstać mają „słoneczne” elektrownie o łącznej powierzchni 9 ha. Inwestor wybrał Podlasie, nie ze względu na ilość słonecznych dni w roku (ta w całym kraju jest podobna), ale ze względu na zachęty finansowe.

Wprawdzie wciąż nie mamy ustawy regulującej rynek OZE, za co Komisja Europejska grozi naszemu krajowi karami, ale w województwie podlaskim dzięki dotacjom  z RPO  projekt może się bardzo opłacać.

– Proponowane wsparcie i ułatwienia inwestycyjne spowodują, że opłacalny i stosunkowo łatwy w realizacji stanie się montaż paneli słonecznych na dachach domków jednorodzinnych – mówi w rozmowie z dziennikiem Paweł Dobrowolski, prezes Lumen Technik, spółki z grupy Amber Energia, strategicznego partnera inwestycji Podlasie Solar Park.

Jego zdaniem energetykę solarną czeka w Polsce boom podobny jak w Niemczech czy we Włoszech.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.