PARTNER PORTALU
  • BGK

1,8 mln zł na termomodernizację i kolektory

  • KL/Rynek Zdrowia    17 maja 2011 - 10:10
1,8 mln zł na termomodernizację i kolektory

1,8 mln zł ma kosztować termomodernizacja SP ZOZ-u w Międzyrzeczu. Inwestycja ma pozwolić w przyszłości na oszczędności energii cieplnej sięgające 30 proc.
– Prace już się rozpoczęły i zgodnie z planem powinny się zakończyć w połowie sierpnia – mówi Leszek Kołodziejczak, dyrektor szpitala.

Dyrektor dodaje, że zakres prac obejmuje osuszenie fundamentów, ocieplenie ścian i stropów budynku, odnowienie elewacji. Na koniec na dachu zamontowane zostaną 72 kolektory słoneczne, które będą dogrzewać wodę. Inwestycja w sumie będzie kosztować 1,8 mln zł.

– Większość potrzebnych środków, bo aż 85 proc. będzie pochodzić z funduszy unijnych, pozostałą część środków przekaże samorząd powiatowy, wkład własny szpitala będzie stanowić niewiele, bo 1 proc. całej kwoty – zaznacza dyrektor.

Poza poprawą wizerunku szpitala takie inwestycje niosą za sobą dużo bardziej znaczące korzyści ekonomiczne. Termomodernizacje to obecnie jedna z najczęstszych szpitalnych inwestycji.

W całej Polsce dyrekcje szpitali pozyskują środki, które pozwalają w przyszłości na spore ograniczenie wydatków. Dlatego też coraz częściej dachy szpitali pokrywają się kolektorami słonecznymi.

Na efekty długo czekać nie będzie trzeba. Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli już od trzech lat cieszy się dobrodziejstwami termomodernizacji. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie zmalały o około 25 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.