PARTNER PORTALU
  • BGK

10 mln na tarnobrzeską oczyszczalnię

  • PAP    7 listopada 2011 - 17:25
10 mln na tarnobrzeską oczyszczalnię

Ponad 10 mln zł kosztowała odbudowa, zalanej podczas ubiegłorocznej powodzi, oczyszczalni ścieków w Tarnobrzegu. Inwestycja finansowana była ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jak poinformowała Joanna Lubera - Kosior z firmy Skanska, która remontowała oczyszczalnię, odbudowa obiektu trwała ponad dziewięć miesięcy.

- W styczniu tego roku podpisaliśmy kontrakt na odbudowę i rozruch oczyszczalni ścieków oraz przywrócenie sprawności zniszczonej przez falę powodziową sieci kanalizacyjnej. Już w czerwcu oczyszczalnia przyjęła pierwsze ścieki, a w październiku została przywrócona jej pierwotna wydajność - dodała.

Czytaj też: Oczyszczalnia ścieków za 10 mln zł

Zaznaczyła, że odbudowana oczyszczalnia wykorzystuje pełen zakres swoich możliwości, a miejskie ścieki są poddawane mechanicznemu i biologicznemu oczyszczaniu i nie zanieczyszczają Wisły.

W maju i czerwcu 2010 roku Tarnobrzeg (zabierz głos/oceń prezydenta) dwukrotnie zalała fala powodziowa. Pod wodą znalazła się m.in. oczyszczalnia ścieków na osiedlu Zakrzów, która obsługiwała całe miasto oraz sieć kanalizacyjna na pięciu osiedlach. Powódź zniszczyła budynki oczyszczalni oraz urządzenia do oczyszczania ścieków.

Ubiegłoroczna powódź na Podkarpaciu (zabierz głos/oceń marszałka) spowodowała straty warte 1,2 mld zł. W tym straty w infrastrukturze gmin i powiatów oszacowano na prawie 800 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.