PARTNER PORTALU
  • BGK

102 mln zł na remont kanalizacji

  • PAP    20 grudnia 2013 - 18:03
102 mln zł na remont kanalizacji

102 mln zł kosztowała przebudowa systemu wodno-kanalizacyjnego w gminach Białystok i Wasilków, która trwała od 2008 r. Inwestycje były dofinansowane z Unii Europejskiej.
W piątek projekt podsumowała gminna spółka "Wodociągi Białostockie", która go zrealizowała.

Inwestycje należały do największych jeśli chodzi o infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną w aglomeracji białostockiej. Przebudowano lub zmodernizowano łącznie 60 km kanałów sanitarnych, 40 km sieci wodociągowej oraz 10 km kanalizacji deszczowej - poinformował PAP rzecznik "Wodociągów Białostockich" Krzysztof Kita.

Liczba gospodarstw domowych, które korzystają z wodociągu, wzrosła do 99,5 proc. W przypadku kanalizacji to 98 proc. Jak podkreśla Kita, ma to w przyszłości ustrzec miasto przed opłatami środowiskowymi. Nowa infrastruktura pozwala też na większą niezawodność całego systemu.

Inwestycje przeprowadzono na osiedlach: Zawady, Dziesięciny, Białostoczek, Jaroszówka, Bojary, Sienkiewicza, Dojlidy, Mickiewicza, Skorupy, Piaski, Starosielce, Nowe Miasto i Wygoda. Najwięcej inwestycji przeprowadzono w Dojlidach Górnych. Powstało tam 17 km nowego wodociągu oraz 35 km kanalizacji sanitarnej. Gruntownie przebudowana została też kanalizacja sanitarna, wodociąg i kanalizacja na ulicy Warszawskiej w centrum Białegostoku.

60 mln zł pochodziło z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.