PARTNER PORTALU
  • BGK

108 tys. zł rządowej pomocy poszkodowanym w Murowanej Goślinie

  • PAP/rs    26 stycznia 2018 - 16:51
108 tys. zł rządowej pomocy poszkodowanym w Murowanej Goślinie
Szef MSWiA Joachim Brudziński przyznał w piątek 108 tys. zł na zasiłki dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Murowanej Goślinie. (Fot. joachimbrudzinski.pl)

Szef MSWiA Joachim Brudziński przyznał w piątek 108 tys. zł na zasiłki dla rodzin poszkodowanych w pożarze po rozszczelnieniu gazociągu w Murowanej Goślinie (Wielkopolskie). Zdarzenie miało miejsce w nocy z czwartku na piątek.
Po północy w Murowanej Goślinie doszło do rozszczelnienia gazociągu wysokiego ciśnienia DM500 Poznań-Rogoźno i do pożaru. Całkowitemu zniszczeniu uległy trzy budynki mieszkalne i jeden budynek gospodarczy. Z miejsca zdarzenia ewakuowanych zostało ok. 20 osób; nie było ofiar. W akcji uczestniczyło 160 strażaków i 80 policjantów.

Zobacz: Murowana Goślina. Utrudnienia w dostępie do gazu, prądu i wody – do niedzieli wieczór

O pomoc dla osób poszkodowanych w pożarze wystąpił do szefa MSWiA wojewoda wielkopolski.

Wydział prasowy resortu spraw wewnętrznych poinformował, że rządowe środki będą przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb osób poszkodowanych.

Operator gazociągu, spółka Gaz-System zdecydował w piątek o przekazaniu na konto samorządu w Murowanej Goślinie 30 tys. złotych na doraźną pomoc dla rodzin, które utraciły domy. Przyczyny rozszczelnienia zbada specjalna komisja.

Burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz Urbański powiedział, że trzy rodziny, których domy się spaliły, znalazły zakwaterowanie u najbliższych w Murowanej Goślinie i w Poznaniu. Zapowiedział, że pomoc doraźna w wysokości 6 tys. zł dla rodzin poszkodowanych zostanie wypłacona jeszcze w piątek, jak również Gaz-System każdej z tych trzech najbardziej poszkodowanych rodzinom wypłaci w formie darowizny po 10 tys. zł na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.