PARTNER PORTALU
  • BGK

118 milionów na modernizację kolei

  • KB    22 marca 2010 - 10:28
118 milionów na modernizację kolei

Dziś (22. marca) zostanie podpisana umowa w sprawie wykonania "Modernizacji linii kolejowej nr 357 Sulechów – Luboń na terenie województwa wielkopolskiego mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Wolsztyn – Luboń".
Spotkanie odbędzie w Małej Sali Konferencyjnej nr 235 w siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji - Oddział w Poznaniu.

Wykonawcą wartej 118 mln złotych inwestycji, finansowanej w 77% przez samorząd województwa wielkopolskiego, będzie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Zakład Zachodniopomorski w Starogardzie Szczecińskim.

Projekty modernizacji regionalnych linii kolejowych do Wągrowca oraz do Wolsztyna są jednymi z największych projektów modernizacji linii kolejowych realizowanych w ramach regionalnych programów operacyjnych w skali kraju. Są to projekty kluczowe, które decyzją zarządu województwa wielkopolskiego zostały wybrane do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.3 "Modernizacja regionalnego układu kolejowego" wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Olo, 2010-03-22 12:14:14

    Bardzo dobrze! Chwała Wielkopolanom - zawsze inwestują w to co ważne dla mieszkańców. Jako jedno z kilku województw doceniają znaczenie kolei w sprawnym i spójnym systemie transportu własnego województwa. To województwo za kilkanaście lat będzie najbogatsze w Polsce i najbardziej spójne pod względ...em rozwoju społeczno - gospodarczego właśnie dzięki takim inwestycjom. Tak będzie!  rozwiń