PARTNER PORTALU
  • BGK

12,8 tys. odbiorców bez prądu. Sytuacja się poprawia

  • PAP    22 stycznia 2014 - 06:49
12,8 tys. odbiorców bez prądu. Sytuacja się poprawia

W województwie świętokrzyskim w ciągu nocy o połowę spadła liczba odbiorców pozbawionych energii elektrycznej. W środę nad ranem, bez prądu pozostawało jeszcze12,8 tys. gospodarstw.
ZAKTUALIZOWANA: Jak powiedział PAP w środę (22.01) nad ranem dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszard Mazurkiewicz sytuacja cały czas się poprawia. "Obecnie na terenie województwa mamy wyłączonych ok. 500 stacji transformatorowych. 12,8 tys. odbiorców nie ma nadal energii elektrycznej" - powiedział.

Według niego środa powinna być przełomowym dniem. "Warunki meteorologiczne poprawiły się. Najdłużej naprawy mogą potrwać wszędzie tam, gdzie doszło do uszkodzenia słupów. Wiele z nich trzeba wymienić" - dodał. W całym województwie opady marznącego deszczu przeszły w opady śniegu.

Najtrudniejsza sytuacja nadal panuje w powiatach: skarżyskim oraz opatowskim (okolice Ożarowa).

Zamknięte szkoły

 - W 26 szkołach w woj. świętokrzyskim nie odbyły się we wtorek zajęcia. Według Kuratorium Oświaty najtrudniejsza sytuacja jest w północno-wsch. części regionu, gdzie oprócz trudnych warunków na drogach, dochodzi do awarii energii elektrycznej.

Jak poinformował we wtorek świętokrzyski wicekurator oświaty Grzegorz Bień w całym regionie są problemy z dowozem dzieci do szkół. 26 placówek zdecydowało się odwołać zajęcia.

"Najtrudniejsza sytuacja jest w gminie Waśniów (pow. ostrowiecki), gdzie zajęcia odwołano we wszystkich szkołach" - poinformował Bień. Wszystko wskazuje na to, że na terenie tej gminy zajęcia nie odbędą się także w środę.

"Kilka szkół już odwołało środowe zajęcia m.in. gimnazja w Rzepinie w gminie Pawłów oraz w Słupii" - zaznaczył Bień.

Z uwagi na przerwy w dostawach energii elektrycznej kuratorium przełożyło na inny termin zaplanowane na środę i piątek konkursy przedmiotowe na szczeblu powiatowym z matematyki i historii. "Konkursy miały odbyć się za pośrednictwem internetu. Nie możemy ryzykować, że z powodu awarii, część uczniów nie będzie mogła wziąć w nim udział" - wyjaśnił wicekurator oświaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • diament, 2014-01-21 14:57:21

    No i wiatraki nie pomagają, jak jest czarna dziura to na całego.