PARTNER PORTALU
  • BGK

124 mln zł z UE na remont wodociągów

  • PAP    11 października 2010 - 15:14

Ponad 124 mln zł z funduszy unijnych otrzyma Radom na modernizację i rozbudowę gospodarki wodno-ściekowej. Całość inwestycji pochłonie 260 mln zł - poinformowała Ryszarda Kitowska z biura prasowego radomskiego magistratu.
W ramach projektu w pięciu peryferyjnych dzielnicach Radomia zostanie zmodernizowana i rozbudowana sieć wodociągowa o długości ok. 47 km oraz sieć kanalizacji sanitarnej o długości ok. 65 km. Przewidziana jest także modernizacja wybranych ujęć wody i stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków wraz z budową stacji do termicznej utylizacji osadu ściekowego w procesie spalania.

Projekt realizowany będzie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z Funduszu Spójności.

Inwestycja ma być rozliczona do końca 2015 roku, ale jej zakończenie jest planowane na koniec 2014 roku.

Kitowska podkreśliła, że inwestycja jest kontynuacją działań podjętych kilka lat temu przez spółkę Wodociągi Miejskie w Radomiu.

W latach 2005-2009 Wodociągi, dzięki funduszom z UE, przeprowadziły m.in. modernizację i rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej w centrum Radomia. Wybudowały jedną z najnowocześniejszych w Polsce oczyszczalni ścieków, wyposażoną w instalację do odwadniania i suszenia osadów pościekowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.