PARTNER PORTALU
  • BGK

125 mln euro na kanalizację i odpady

  • ZWI    11 lutego 2013 - 12:32
125 mln euro na kanalizację i odpady

Uwaga aglomeracje. Minister Środowiska ogłosił ostanie konkursy w programie infrastruktura i środowisko. Do podziału 125 mln euro.
Minister Środowiska ogłosił nabory wniosków do dwóch środowiskowych działań Programu Infrastruktura i Środowisko: Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM oraz Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych. Na dofinansowanie projektów konkursowych przeznaczono łącznie pulę 125 mln euro.

Jak podaje resort środowiska, ogłoszone konkursy pozwolą na dofinansowanie między innymi projektów z zakresu zaopatrzenia w wodę i modernizacji sieci kanalizacyjnej, a także nowego typu projektów obejmującego rekultywację składowisk odpadów komunalnych na cele przyrodnicze.

Pieniądze na konkursy pochodzą między innymi z oszczędności w już zakończonych projektach POIiŚ. - Chcemy wydać do ostatniego euro środki przekazane Polsce na ochronę środowiska. Zachęcam wszystkich samorządowców do składania wniosków i korzystania z unijnej pomocy – mówi wiceminister środowiska Aneta Wilmańska.

O dotacje ubiegać się mogą jednostki samorządu terytorialnego lub podmioty realizujące zadania własne gmin. W przypadku kompleksowych projektów dotyczących rekultywacji składowisk odpadów komunalnych lub ich wydzielonych części na cele przyrodnicze beneficjentami mogą być marszałkowie województw. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.