PARTNER PORTALU
  • BGK

135 mln zł na wodę, ścieki i odpady

  • PAP    9 kwietnia 2010 - 18:23
135 mln zł na wodę, ścieki i odpady

Podkrakowska gmina Myślenice zdobyła jedną z największych unijnych dotacji w Małopolsce z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 135 mln zł ze środków unijnych posłuży uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej na terenie gminy.
W piątek przedstawiciele małopolskiego urzędu marszałkowskiego i gminy Myślenice podpisali umowy na dofinansowanie dwóch przedsięwzięć: "Czysta woda dla Krakowa - uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Myślenice" oraz "Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Myślenicach dla powiatów myślenickiego i limanowskiego".

Na realizację pierwszego z nich gmina pozyskała ponad 112 mln zł. Projekt obejmuje budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz budowę oczyszczalni ścieków.

W ramach drugiego projektu, który otrzymał gwarancję dofinansowania w wysokości ponad 23 mln zł, wybudowany zostanie nowoczesny zakład zagospodarowania odpadów.

Będzie to pierwszy taki projekt realizowany w Małopolsce. Polegać będzie na budowie zamkniętej sortowni oraz zamkniętych szczelnie komór kompostowni, w których odpady biodegradowalne przerabiane będą na kompost. W przyszłości zakład planuje także uruchomienie szkółki roślin i centrum edukacji ekologicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.