15,3 mln zł na budowę zakładu odpadowego

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił kredytu inwestycyjnego w wysokości 15,3 mln zł na budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów wraz z kwaterami składowania odpadów komunalnych w Biechowie koło Głogowa.
15,3 mln zł na budowę zakładu odpadowego

Inwestorem jest Głogowskie Przedsiębiorstwo Komunalne - Sita Głogów. Umowa kredytowa została podpisana 5 września. Kredytobiorca dostarcza wodę pitną dla 97 milionów ludzi. Obejmuje usługami asenizacyjnymi 66 milionów i zapewnia zbiórkę odpadów dla 57 milionów osób.

Inwestycja zostanie częściowo sfinansowana ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach linii kredytowej w BGK (10 mln zł). Pozostała część kredytu (5,3 mln zł) to środki BGK.

Całkowity okres kredytowania wynosi 15 lat, a okres karencji w spłacie kapitału kredytu został ustalony do 20.12.2015 r. Zabezpieczenie kredytu stanowi hipoteka na nieruchomości stanowiącej własność gminy miejskiej Głogów.

Realizacja inwestycji przewidziana jest w dwóch etapach. Ukierunkowana jest na kompleksowe rozwiązanie problemów funkcjonowania gospodarki odpadami na obszarze powiatu głogowskiego oraz powiatów ościennych.

 

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Prezydent Głogowa (z PiS) składa taką relację Jarosławowi Kaczyńskiemu: Panie Prezesie - pobyliśmy się przedsiębiorstw gminnych dzięki czemu brudne pieniądze pochodzące z opłat za śmieci wywożone są przez SITĘ jako zysk do Francji aby środki te nie kalały naszego rynku finansowego. Jakby istniały p...rzedsiębiorstwa gminne - to te nieczyste pieniądze krążyły by na naszym rynku lokalnym i nie daj Boże trafiały by na tace w kościołach - a tak to Francuzi muszą je wąchać... Tak więc zadanie wykonane Panie Prezesie! rozwiń

Puknijcie się w czoło..., 2013-09-06 18:52:59 odpowiedz

"a" - a czy nie jest istotą biznesu prywatnego dążenie do maksymalizacji zysków? Jeśli nie widzisz różnicy w inwestycjach prywatnych i inwestycjach celu publicznego - to zażądaj aby i drogi były prywatne....

kiedy ten lud zmądrzeje.., 2013-09-06 18:41:29 odpowiedz

żeby mieszkańcy odczuli to gmina musi podnieść opłaty i nie zależy to (a przynajmniej nie powinno) od tego że prywatna firma buduje zakład

a, 2013-09-06 11:53:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE