15,3 mln zł na budowę zakładu odpadowego

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił kredytu inwestycyjnego w wysokości 15,3 mln zł na budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów wraz z kwaterami składowania odpadów komunalnych w Biechowie koło Głogowa.
15,3 mln zł na budowę zakładu odpadowego

Inwestorem jest Głogowskie Przedsiębiorstwo Komunalne - Sita Głogów. Umowa kredytowa została podpisana 5 września. Kredytobiorca dostarcza wodę pitną dla 97 milionów ludzi. Obejmuje usługami asenizacyjnymi 66 milionów i zapewnia zbiórkę odpadów dla 57 milionów osób.

Inwestycja zostanie częściowo sfinansowana ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach linii kredytowej w BGK (10 mln zł). Pozostała część kredytu (5,3 mln zł) to środki BGK.

Całkowity okres kredytowania wynosi 15 lat, a okres karencji w spłacie kapitału kredytu został ustalony do 20.12.2015 r. Zabezpieczenie kredytu stanowi hipoteka na nieruchomości stanowiącej własność gminy miejskiej Głogów.

Realizacja inwestycji przewidziana jest w dwóch etapach. Ukierunkowana jest na kompleksowe rozwiązanie problemów funkcjonowania gospodarki odpadami na obszarze powiatu głogowskiego oraz powiatów ościennych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Prezydent Głogowa (z PiS) składa taką relację Jarosławowi Kaczyńskiemu: Panie Prezesie - pobyliśmy się przedsiębiorstw gminnych dzięki czemu brudne pieniądze pochodzące z opłat za śmieci wywożone są przez SITĘ jako zysk do Francji aby środki te nie kalały naszego rynku finansowego. Jakby istniały p...rzedsiębiorstwa gminne - to te nieczyste pieniądze krążyły by na naszym rynku lokalnym i nie daj Boże trafiały by na tace w kościołach - a tak to Francuzi muszą je wąchać... Tak więc zadanie wykonane Panie Prezesie! rozwiń

Puknijcie się w czoło..., 2013-09-06 18:52:59 odpowiedz

"a" - a czy nie jest istotą biznesu prywatnego dążenie do maksymalizacji zysków? Jeśli nie widzisz różnicy w inwestycjach prywatnych i inwestycjach celu publicznego - to zażądaj aby i drogi były prywatne....

kiedy ten lud zmądrzeje.., 2013-09-06 18:41:29 odpowiedz

żeby mieszkańcy odczuli to gmina musi podnieść opłaty i nie zależy to (a przynajmniej nie powinno) od tego że prywatna firma buduje zakład

a, 2013-09-06 11:53:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE