PARTNER PORTALU
  • BGK

15 mln zł z Unii na kanalizację

  • PAP    23 listopada 2012 - 13:24
15 mln zł z Unii na kanalizację

Ponad 21 mln zł będzie kosztowała budowa 21 kilometrów kanalizacji oraz 9 przepompowni ścieków w gminie Miękinia.
Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 15 mln zł ze środków unijnych.

Z inwestycji skorzysta łącznie 3 tys. osób, mieszkańców czterech miejscowości: Miękinia, Brzezina, Lutynia oraz Wilkszyn. Obecnie ścieki w tych miejscowościach gromadzone są przede wszystkim w szambach.

„Po wykonaniu inwestycji, około 60-70 procent mieszkańców gminy będzie korzystało z kanalizacji, dziś jest to zaledwie 7 proc." - powiedział w piątek dziennikarzom Romuald Siek, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Miękini. W tym roku w gminie powstała główna tłocznia ścieków, do której zostanie podłączona powstająca kanalizacja.

„Wspólnie z miastem Wrocław będziemy również budować kolektor do oczyszczalni ścieków Janówek" - poinformował Siek.

Wartość całości inwestycji sanitarnych w gminie Miękinia to ponad 21 mln zł. Z tego 15 mln zł to dofinansowanie unijne, w którego przekazywaniu pośredniczy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu. Ostateczny termin zakończenia inwestycji - to rok 2015.

WFOŚiGW we Wrocławiu obsługuje projekty z Programu Infrastruktura i Środowisko, w ramach których powstaje około 450 kilometrów kanalizacji w regionie. Wybudowano również dwie oczyszczalnie ścieków: w Ziębicach i w Sulikowie, a kolejnych pięć zmodernizowano. Łączna wartość wszystkich projektów to ok. 800 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.