PARTNER PORTALU
  • BGK

15 października nadejdzie zima?

  • www.Osowa24.pl    13 sierpnia 2012 - 17:20
15 października nadejdzie zima?

15 października zacznie się w Gdańsku zima. Przynajmniej dla Zarządu Dróg i Zieleni. Właśnie ogłoszony został przetarg na odśnieżanie części miejskich ulic.
Chodzi o drogi tzw. podstawowego układu komunikacyjnego. W poniedziałek natomiast zacznie się przetarg na odśnieżanie tak zwanego układu uzupełniającego. A zimowa gotowość miasta – już 15 października.

Sezon zimowy będzie trwał w Gdańsku do 15.04.2013 roku. Przedmiot zamówienia obejmuje: odśnieżanie i usuwanie oblodzenia nawierzchni na drogach (podstawowego układu komunikacyjnego) o powierzchni 3.205.986 mkw. Do przetargu stanąć mogą firmy, które dysponują następującym sprzętem:

pługoposypywarki – 33 szt. (w tym 8 szt. wyposażonych w zraszacze solanką),
pługoposypywarki lub samochody uzbrojone w pługi odśnieżne – 15 szt.
odśnieżarka (pług wirnikowy) – 1 szt.
ładowarki hydrauliczne samobieżne – 3 szt.
samochód dostawczy z obsadą dwuosobową każdy – 2 szt.
wytwornica (wytwornice) solanki o wydajności zapewniającej możliwość napełnienia roztworem jednorazowo zbiorników w pojazdach o łącznej pojemności 10 tys. litrów, lub wytwornica solanki o niższej wydajności lecz wyposażona w zbiornik na magazynowanie solanki o pojemności nie mniejszej niż 10 tys. litrów.

Firmy muszą też posiadać odpowiednie zaplecze (z bazami terenowymi – 3 szt., serwisem warsztatowym – 1 szt.) na terenie objętym świadczeniem usługi.

Dodatkowo muszą udowodnić, że realizowały ciągłe utrzymanie zimowe jezdni dróg w czasie nie krótszym niż 5-miesięcy (w okresie od października do kwietnia) na powierzchni co najmniej 3.000.000m2 w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie). Na potwierdzenie tego faktu wymagane są np. referencje.

Rozstrzygnięcie przetargu – 14 września. W poniedziałek natomiast (13 sierpnia) ogłoszony zostanie przetarg na odśnieżanie ulic tak zwanego układu uzupełniającego.

Zarząd Dróg i Zieleni odpowiada za zimowe utrzymanie dróg publicznych na terenie miasta Gdańska (z wyłączeniem Obwodowej Trójmiasta, za którą odpowiedzialna jest GDDKiA O/Gdańsk). ZDiZ obejmuje też zimowym utrzymaniem część dróg wewnętrznych. Zarząd odpowiada za 1306 dróg publicznych o łącznej długości 851,4 km. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.