PARTNER PORTALU
  • BGK

16 marca ruszy nabór wniosków o dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków w Suwałkach

  • Suwalki24.pl    11 marca 2015 - 11:11
16 marca ruszy nabór wniosków o dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków w Suwałkach
Do podziału przewidziano w budżecie kwotę 100 tys. zł (fot.flickr.com/deveion acker)

Już 16 marca w gminie Suwałki rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie dotacji na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków. Wnioski będą przyjmowane do 30 kwietnia.
Wnioski będzie można składać do 30 kwietnia, ale z zastrzeżeniem „lub do wyczerpania się środków finansowych przewidzianych w budżecie gminy na realizacje tego zadania”. Warto zatem pospieszyć się bowiem do podziału przewidziano w budżecie kwotę 100 tys. zł.

O dotacje mogą ubiegać się właściciele gospodarstw z tych miejscowości, w których ekonomicznie nieuzasadniona jest budowa sieci kanalizacyjnej lub podłączenie do istniejącej jest niemożliwe z przyczyn technicznych.

O kolejności przyznania dotacji decyduje data wpływu wniosku. Warto dodać, że przydomowa oczyszczalnia musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 18.11. 2014 r (Dz.U. z 2014 poz. 1800).

Czytaj też: Coraz większy udział OZE i więcej oczyszczalni ścieków w Polsce

Warunkiem otrzymania dotacji jest opłacenie w terminie opłat i podatków lokalnych obowiązujących na terenie gminy Suwałki.

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy maksymalna dotacja może wynieść do 50 proc. kosztów zakupu i montażu oczyszczalni, ale nie więcej niż 4 tys. zł.

Z pieniędzy tych nie można pokryć kosztów dokumentacji oraz uzyskania decyzji i pozwoleń administracyjnych wymaganych dla tej inwestycji; robocizny wykonanej we własnym zakresie; eksploatacji i konserwacji oczyszczalni; zakupu pojedynczych elementów lub komponentów do oczyszczalni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.