PARTNER PORTALU
  • BGK

16 mln zł na wagi, tablice i kioski

  • GK/rzeszow.pl    13 maja 2011 - 10:45
16 mln zł na wagi, tablice i kioski

Elektroniczne wagi w nawierzchni ulic, tablice informacyjne na przystankach autobusowych oraz elektroniczne kioski pojawią się w Rzeszowie.
Inwestycja ta ma kosztować prawie 16 mln zł, z czego ponad 11 mln zł będzie pochodzić z funduszu europejskiego.

Miasto ze swojego budżetu będzie musiało przeznaczyć jedynie 4,2 mln zł. W ramach inwestycji na pięciu głównych drogach wjazdowych do Rzeszowa pojawią się wagi do automatycznego ważenia pojazdów.

Wykryją samochody przekraczające dopuszczalne naciski oraz dopuszczalną masę całkowitą. W odległości ok. 150 m od wagi, na tablicy świetlnej wyświetlony zostanie komunikat dla kierowcy przeciążonego pojazdu, wyświetlający numer rejestracyjny pojazdu i zakaz wjazdu.

Na przystankach zamontowane zostaną też tablice, które będą wyświetlać informacje o najbliższych autobusach zbliżających się do przystanku.

Miasto postawi też 50 e-kiosków systemu e-Bilet. Stacjonarne kioski z dostępem do informacji transportowej służyć będą do całodobowego informowania pasażerów o możliwych połączeniach komunikacyjnych. Mogą one z powodzeniem pełnić funkcję publicznego dostępu do Internetu oraz realizować funkcję informacji pasażerskiej o rozkładzie jazdy przewoźników miejskich i regionalnych, prywatnych i samorządowych, autobusowych, kolejowych i taksówek.

Dodatkowo kioski mogą informować o atrakcjach miasta. Uzupełnieniem ich funkcjonalności będzie możliwość kupienia w takim kiosku papierowych biletów jednorazowych i wieloprzejazdowych oraz doładowania kart elektronicznych na nośnikach bezstykowych.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2013 – 2014 r. w ramach olbrzymiego programu „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic” szacowanego na wartość prawie 400 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.