PARTNER PORTALU
  • BGK

160 mieszkańców Nieporętu zyskało dostęp do sieci wodociągowej

  • AW    3 grudnia 2012 - 20:46
160 mieszkańców Nieporętu zyskało dostęp do sieci wodociągowej

Marszałek Adam Struzik wraz z wójtem gminy Nieporęt Sławomirem Mazurem dokonali w tamtejszej gminie symbolicznego otwarcia wybudowanej w tym roku sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej w ul. Jana Kazimierza.
Jak podaje urząd marszałkowski, dzięki inwestycji 160 mieszkańców Nieporętu zyskało dostęp do sieci wodociągowej. Wybudowano 1,1 km sieci wodociągowej w ul. Jana Kazimierza, na odcinku od torów PKP do ul. Szkolnej.

Wykonano także pompownię podziemną w ul. Chłodnej i przyłącza wodociągowe do granicy działek. Sieć kanalizacyjna o długości 1,5 km objęła kanały w ul. Jana Kazimierza na odcinku od torów PKP do ul. Szkolnej oraz w ul. Chabrowej od ul. Jana Kazimierza do pompowni P-9.

Całkowita wartość projektu to ok. 6 mln zł. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego inwestycja uzyskała dofinansowanie unijne w wysokości ponad 5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Projekt jest jednym z elementów większego przedsięwzięcia realizowanego przez gminę – „Czysta Gmina Nieporęt – Czysty Zalew Zegrzyński – budowa systemu odbioru i oczyszczania ścieków na terenie Gminy Nieporęt".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.