PARTNER PORTALU
  • BGK

170 mln zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne w Sosnowcu

  • Wiadomoscizaglebia.pl    6 marca 2015 - 09:31
170 mln zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne w Sosnowcu

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w imieniu miasta odkupiło za kwotę półtorej miliona złotych sieć wodociągową i kanalizacyjną w rejonie Klimontowa (fot.fotolia)

Aż 106 mln złotych w tym roku wyda Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na inwestycje wodno-kanalizacyjne. W przyszłym roku kolejne inwestycje będą kosztować 34 mln zł, a w 2017 r. wyniosą następne 33,5 mln zł.
- Tylko w tym roku wydamy ponad sto milionów złotych. To ogromna suma, ale inwestycje wiążą się też z pewnymi niedogodnościami, za które chciałbym już dzisiaj mieszkańców przeprosić. Pod koniec 2019 r. kanalizacja dotrze do naszych wschodnich terenów, czyli do Maczek. W tej dzielnicy widzimy bardzo duży potencjał rozwojowy. Już dzisiaj mieszkańcy coraz chętniej osiedlają się w Maczkach – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W ramach planowanych inwestycji w ciągu najbliższych dwóch lat na Pogoni zmodernizowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna m.in. na ulicach: Nowopogońska, Wodna, Rzeczna, Racławicka, Floriańska, Majowa, Kopernika, Żółta. Śnieżna, Rybna i Szpaków. Wykonane prace pochłoną ponad 20 mln zł. Równie imponująco wygląda plan modernizacji sieci wod-kan w rejonie ulic Kleeberga, Źródlanej, Środkowej, Wschodniej i Braterstwa Borni w Klimontowie.

Czytaj też: Prywatyzacja: Sposób na problemy branży wodno-kanalizacyjnej?

Tutaj roboty będą kosztowały ok. 15 mln zł. – W rejonie Klimontowa i Dańdówki wybudujemy ok. 20 kilometrów nowej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. W tej chwili trwa przebudowa najdłuższej tegorocznej inwestycji. Wzdłuż ulicy Wojska Polskiego modernizujemy 5 km sieci wodociągowej. Niebawem wystartują również roboty wzdłuż ulic 1 Maja i Sienkiewicza. W tym roku powinniśmy przebudować 55 km sieci wod-kan, a w kolejnych dwóch latach 50 km – tłumaczy Magdalena Pochwalska, prezes RPWiK.

Czytaj też: Kto dostanie dotację na gospodarkę wodno-ściekową?

RPWiK zakończył negocjacje prowadzone ze spółką ADM, która jest właścicielem części sieci wodno-kanalizacyjnych w mieście.

- Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w imieniu miasta odkupiło za kwotę półtorej miliona złotych sieć wodociągową i kanalizacyjną w rejonie Klimontowa. Oferta za zakup drugiej części sieci została już złożona. Trwają obecnie negocjacje. Wykup sieci uniemożliwi sytuację, że część mieszkańców musi płacić wyższe opłaty za wodę – podkreśla prezydent Chęciński.

Do mieszkańców trafiły już pisma o rozwiązaniu umowy z ADM i wnioski o podpisanie nowych umów z RPWiK. 6 marca pracownicy RPWiK będą pełnili dyżury w godz. od 15.00 do 19.30 w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Krasickiego, podczas których będzie można uzyskać informacje i podpisać umowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • M., 2016-02-17 11:43:52

    rozkopali całe szpakow przejechac samochodem tragedia a przejscie na nogach graniczyz cudem tonie sie w błocie zadnej kładki niczego na dodatek pracownicy wcale sie nie spiesza by w miare szybko skonczyc moim zdaniem zmiencie pracownikow bo to jest porazka !!!
  • Sos, 2015-03-08 12:10:28

    Magda Niezniszczalna - zaden prezydent jej nie straszny!