PARTNER PORTALU
  • BGK

2 spółki mogą kupić PKS-y

  • PAP    10 stycznia 2011 - 19:42
2 spółki mogą kupić PKS-y

Resort skarbu dopuścił warszawską spółkę Veniro do złożenia ofert kupna akcji PKS w Częstochowie, Lublińcu, Cieszynie oraz Katowicach. Ofertę na ostatnią spółkę będzie mógł również złożyć PKS w Pszczynie.
MSP zaprosiło na początku listopada inwestorów do kupna akcji lub udziałów czterech PKS-ów z województwa śląskiego. Do resortu wpłynęły od dwóch spółek wstępne propozycje. Spółka Veniro złożyła je na wszystkie przedsiębiorstwa, a PKS w Pszczynie - na PKS w Katowicach.

Jak poinformował resort skarbu, inwestorzy będą mogli zbadać pod kątem finansowym i prawnym PKS-y, których kupnem są zainteresowani.

Minister skarbu zaprosił ponadto inwestorów do negocjacji w sprawie 85 proc. udziałów olsztyńskiej spółki "Kolster", producenta urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Oferty można składać do 14 lutego w siedzibie MSP. Cena wywoławcza spółki to ponad 17,7 mln zł.

Olsztyńska firma zajmuje się produkcją mechanicznych i elektromechanicznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, które mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. W ofercie spółki znajdują się również takie urządzenia jak: napędy zwrotnicowe, elektromagnesy torowe oraz zamki zwrotnicowe. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.