PARTNER PORTALU
  • BGK

2 tys. nowych tabliczek na bielskich ulicach

  • PAP    15 listopada 2012 - 19:55
2 tys. nowych tabliczek na bielskich ulicach

Nowy Miejski System Informacji powstał w Bielsku-Białej. Na ulicach pojawiło się m.in. 2 tysiące nowych tabliczek, 137 modułów historycznych z wizualizacją zabytków oraz opisami w języku polskim i angielskim - poinformował rzecznik magistratu Tomasz Ficoń.
Częścią systemu są także tablice z planem obwarowań miejskich i 10 podświetlanych map. "Wszystkie elementy pojawiły się na obszarze całego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem historycznego centrum, gdzie występuje najwięcej zabytków i atrakcji turystycznych" - dodał rzecznik.

Czytaj też: Urzędowe porządki na mapie Polski

Ficoń przypomniał, że nowy system informacji już w fazie opracowania autorskich projektów graficznych zyskał uznanie polskiego środowiska projektantów.

"Prezentowany był na ogólnopolskich konferencjach jako przykład dobrych praktyk. W 2011 roku został uznany za Projekt Roku w Polskim Konkursie Graficznym, ogłoszonym przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej" - wyjaśnił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Gość, 2012-11-16 13:59:12

    Budżety miast pękają w szwach w dziale PORTAL SAMORZĄDOWY POLECA - czytajcie o długach gmin. Czy Was panowie w Bielsku-Białej stać na takie wydatki teraz.? Jeżeli tak to gratuluję.