PARTNER PORTALU
  • BGK

200 mln zł na kanalizację w Wodzisławiu

  • Łukasz Kuś    14 stycznia 2011 - 13:36
200 mln zł na kanalizację w Wodzisławiu

Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski wręczył 13 stycznia prezydentowi Wodzisławia Śląskiego Mieczysławowi Kiecy potwierdzenie dofinansowania budowy sieci kanalizacji w powiecie wodzisławskim.
Na konferencji prasowej katowickiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ktora odbyła się w Szczyrku, wiceminister powiedział, że rozwiązanie problemu zanieczyszczenia wód to najważniejsze wyzwanie w obszarze ochrony środowiska, jakie zobowiązała się podjąć Polska w traktacie akcesyjnym do UE.

Projekt rewitalizacji wód dorzecza górnej Odry zakłada powstanie 126 km sieci kanalizacji i 10 przepompowni ścieków. Jest to wspólne przedsięwzięcie Wodzisławia Śląskiego oraz gmin Radlin, Gorzyce i Marklowice.

Całkowity koszt inwestycji netto wynosi 198 mln zł z czego 123 mln zł stanowi wartość dotacji z pieniędzy Unii Europejskiej. Na pozostałą część środków stanowiących wkład własny beneficjenta składają się pożyczka z WFOŚiGW w Katowicach oraz kredyt komercyjny udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Zakończenie robót przy realizacji projektu przewidywane jest na czerwiec 2014 r.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez ograniczenie ilości zanieczyszczeń dostających się do wód powierzchniowych. W projekcie uwzględniono możliwość dołączenia do sieci kanalizacyjnej kolejnych gmin powiatu wodzisławskiego i okolic.

Czytaj też:

Kanalizacja w Prostkach za ponad 10 mln zł

Marchewką i kijem

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • dd, 2011-01-14 15:18:29

    Mam nadzieję że przetargu nie wygra pseudo firma od motyczki. Partyzanctwo.