PARTNER PORTALU
  • BGK

200 mln zł na wodociągi i oczyszczalnie we Wrocławiu

  • AT    9 stycznia 2014 - 17:25
200 mln zł na wodociągi i oczyszczalnie we Wrocławiu

Dolnośląscy samorządowcy złożyli wnioski na dofinansowanie budowa nowych wodociągów, kanalizacji i unowocześnienie oczyszczalni ścieków w ostatnim konkursie z Programu Infrastruktura i Środowisko.
Łączna wartość projektów przekazanych do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu wynosi około 200 mln zł. O dotacje starają się: Bystrzyca Kłodzka, Oborniki Śląskie, Stronie Śląskie, Oława, Kąty Wrocławskie, Syców, Czernica, Bolesławiec i Oleśnica.

Merytoryczna i formalna ocena w WFOŚiGW we Wrocławiu potrwa do 27.01.2014 r. Już 06.02.2014 r. Ministerstwo Środowiska ogłosi ogólnopolską listę rankingową.

Czytaj też:  Dotacja unijna na remont oczyszczali ścieków

- Nie ma przesady w twierdzeniu, że Dolny Śląsk bierze udział w Nowym Planie Marshalla – komentuje Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu - Korzystamy przecież ze wsparcia w ramach największego programu w historii UE - Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Jego ogólnokrajowy budżet sięga 28 mld euro, w tym na środowisko jest około 5 mld euro.

Jak dodaje dzięki wsparciu z POIiŚ i WFOŚiGW we Wrocławiu wybudowano 3 nowoczesne oczyszczalnie ścieków w Nowogrodźcu, Ziębicach i Sulikowie oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne o łącznej długości ponad 300 kilometrów.

Dotychczasowy bilans POIiŚ to także unowocześnione zakłady w: Środzie Śląskiej, Oławie, Strzegomiu i Strzelinie. Łączna wartość nowych inwestycji wynosi około 800 milionów złotych.

- Fundusz, który jest instytucją wdrażająca POIiŚ w 2013 r. zawarł pięć nowych umów z beneficjentami. Łącznie mamy ich już 14. Dwa kolejne projekty mają potwierdzenia ministra środowiska o dofinansowaniu a 4 znajdują się w ocenie merytorycznej. Łączny budżet wszystkich unijnych projektów, wraz z tymi z ostatniego konkursu, dochodzi już prawie do miliarda złotych - donosi Mielczarek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.