PARTNER PORTALU
  • BGK

200 tys. zł na nowe tablice informacyjne w Olsztynie

  • PAP    10 kwietnia 2013 - 16:59
200 tys. zł na nowe tablice informacyjne w Olsztynie

Ok. 200 tys. zł na oznaczenie m.in. atrakcji turystycznych i przyrodniczych przeznaczy gmina Olsztyn (Śląskie). Nowe tablice informacyjne i drogowskazy pojawią się m.in. przy zamku w Olsztynie, zabytkowym spichlerzu czy rezerwacie przyrody "Sokole Góry".
Projekt "System Identyfikacji Gminy Olsztyn" przewiduje umieszczenie na terenie gminy Olsztyn ponad 100 drogowskazów i tablic informacyjnych.

W tym roku oznakowane zostaną m.in. takie obiekty jak Zamek Olsztyn, ruchoma szopka olsztyńska z początku XX wieku, zabytkowy spichlerz z XVIII wieku, "Miejsce Straceń" - cmentarz z 18. zbiorowymi mogiłami z czasów II wojny światowej, nieczynny kamieniołom "Kielniki", barokowy Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie, modrzewiowy Kościół pw. św Idziego w Zrębicach, a także szkoły, obiekty sportowe, remizy, kapliczki oraz bunkry.

Tablice pojawią się również przy atrakcjach przyrodniczych, takich jak np. rezerwaty przyrody "Sokole Góry" i "Zielona Góra", Góry Towarne, jeziorko krasowe, źródełka i stawy.

"W każdej miejscowości oznakowane będą najważniejsze atrakcje turystyczne oraz budynki użyteczności publicznej" - poinformowała Monika Kosielak z Urzędu Gminy w Olsztynie. Zaznaczyła, że spójne i właściwe oznakowanie ułatwi turystom poznanie nawet najmniej popularnych walorów okolicy.

Wartość tego projektu to ok. 200 tys. zł. Ok. 80 tys. zł ma pochodzić z działania "Odnowa i rozwój wsi" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007-2013; pozostałe ok. 120 tys. to wkład własny gminy; część pieniędzy dołożą też sołectwa.

Gmina Olsztyn położona jest w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w granicach parku krajobrazowego i jego otuliny, 12 km na południowy wschód od granic Częstochowy. Okolice te należą do najbardziej malowniczych zakątków Jury. Samorząd od lat prowadzi działania promujące tę gminę. Jednym z nich jest pomysł na wykorzystanie tamtejszych wód termalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.