PARTNER PORTALU
  • BGK

233 mln na kielecką komunikację

  • lk    20 stycznia 2011 - 08:44
233 mln na kielecką komunikację

Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie dla kieleckiej komunikacji miejskiej. Jest to największy projekt realizowany w programie wsparcia dla Polski wschodniej, który uzyskał akceptację Brukseli.
Kielecki projekt to pierwszy z 12 dużych projektów zapisanych na liście projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przekracza 233 mln złotych, a cała wartość inwestycji wynosi ponad 303 mln złotych. Projekt, realizowany na tak dużą skalę, zdecydowanie poprawi jakość infrastruktury drogowej i transportu publicznego w mieście. 

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę i przebudowę ponad 5 km dróg wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę pętli i zatok autobusowych, zakup 40 nowoczesnych autobusów. Ponadto komunikacja miejska zostanie uzupełniona o dwa dworce autobusowe oraz elektroniczne tablice informacyjne i automaty do sprzedaży biletów. W styczniu 2011 r. podpisano umowę na dostawę i montaż tych urządzeń.

Mieszkańcy Kielc i regionu mogą już korzystać z nowych autobusów. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wykorzystane do obsługi 13 nowych linii komunikacji autobusowej na terenie Kielc. Trwa również budowa dróg w zachodniej części miasta, w rejonie Targów Kielce.

Czytaj też:

Nowe nabytki komunikacji miejskiej 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.