25 mln zł na budowę kanalizacji dla Jaworza

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)
  • 15-01-2010
  • drukuj
Gmina Jaworze otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu zakładającego kompleksowe uporządkowanie w gminie gospodarki ściekowej i budowę kanalizacji, poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Katowicach. Całkowita wartość projektu wynosi około 36 mln zł, dofinansowanie z unijnego Funduszu Spójności wynosi ponad 25 mln zł.

W ramach projektu powstanie w Jaworzu 58 kilometrów kanalizacji sanitarnej, z której korzystać będzie ponad pięć tysięcy mieszkańców oraz podmioty gospodarcze. Budowa kanalizacji trwać będzie do 2013 roku. Władze Gminy poinformowały już teraz, że po uwzględnieniu ministerialnych poprawek we wniosku aplikacyjnym i podpisaniu umowy z Funduszem, jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie postępowanie przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy i szybkie rozpoczęcie prac.

Spośród wszystkich wnioskodawców, którzy do tej pory złożyli wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jedenaście projektów otrzymało potwierdzenie Ministerstwa Środowiska przyznania dofinansowania w postaci dotacji z europejskich środków na blisko 400 mln zł. Wartość tych projektów wynosi ok. 640 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE