PARTNER PORTALU
  • BGK

27 mln na 8 km sieci ciepłowniczej w Rzeszowie

  • aw/PAP    29 grudnia 2017 - 10:13
27 mln na 8 km sieci ciepłowniczej w Rzeszowie
Zawarcie umowy o dofinansowanie z MPEC Rzeszów dla projektu pn. „Budowa nowych sieci, przyłączy i węzłów do nowych obiektów" (fot.twitter.com/NFOSiGW)

Prawie 27 mln zł kosztować będzie budowa w Rzeszowie nowej sieci ciepłowniczej, nowych przyłączy i węzłów. Inwestycja, która zostanie zrealizowana do końca 2022 r., dofinansowana będzie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jak poinformował rzecznik NFOŚiGW Sławomir Kmiecik, w czwartek została podpisana umowa między funduszem a Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.

Dotacja przyznana przez NFOŚiGW wynosi ponad 12 mln zł, pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Jak dodał Kmiecik, w ramach projektu wybudowane zostaną nowe sieci ciepłownicze wraz z niezbędnymi przyłączami i węzłami cieplnymi mające na celu przyłączenie nowej mocy cieplnej.

W sumie zostanie wybudowanych ponad 8 km sieci ciepłowniczej, a ponadto planuje się zainstalowanie 55 indywidualnych węzłów cieplnych.

Całkowity koszt inwestycji, która ma być zrealizowana do końca 2022 r. to niemal 27 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.