PARTNER PORTALU
  • BGK

30 mln zł na modernizację linii kolejowej

  • PAP    17 stycznia 2013 - 08:41
30 mln zł na modernizację linii kolejowej

30 mln zł kosztowała zakończona właśnie modernizacja linii kolejowej między Ostrowcem Świętokrzyskim a Starachowicami. Dzięki inwestycji, podróż między miastami skróciła się o kilkanaście minut – informuje PKP PLK.
Jak powiedział w środę zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej, Piotr Małek, dzięki inwestycji pociągi mogą uzyskiwać prędkość od 100 do 110 km/godz.

"W porównaniu z tym, co było w latach poprzednich, kiedy mieliśmy ograniczenia miejscowe do 30, 40 czy 50 km/godz. to jest poprawa odczuwalna przez pasażera" - ocenił.

Remont linii kolejowej numer 25, która łączy m.in. Skarżysko Kamienną, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski trwa od 2010 roku.

"Tylko podczas ostatnich prac rozpoczętych w 2012 roku wydano 30 mln zł" - powiedziała Małgorzata Kwiatkowska z lubelskiego oddziału PKP-PLK.

Jak wyjaśniła, prace remontowe koncentrowały się zwłaszcza w okolicach stacji kolejowych w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Bodzechowie i polegały głównie na wymianie nawierzchni, przebudowie rozjazdów, oraz remontach peronów i sieci trakcyjnej.
Remont linii nr 25 ma potrwać do 2015 roku.

Jak powiedział Małek, w tym roku prace zaplanowano na odcinku między Zalesiem Gorzyckim a Sandomierzem. Ich zasadnicza część ma zostać przeprowadzona na przełomie lata i jesieni b.r.

Linia Kolejowa nr 25 przebiega przez trzy województwa - łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. Łączy stacje Łódź Kaliska i Dębicę. Między Tomaszowem Mazowieckim (Łódzkie) a Skarżyskiem-Kamienną (Świętokrzyskie) linia nie jest zelektryfikowana.

Na początku roku, samorządowcy z czterech świętokrzyskich miast leżących wzdłuż linii nr 25 zawiązali koalicję, która ma działać m.in. na rzecz jej modernizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.