PARTNER PORTALU
  • BGK

30 mln zł na modernizację linii kolejowej

  • PAP    17 stycznia 2013 - 08:41
30 mln zł na modernizację linii kolejowej

30 mln zł kosztowała zakończona właśnie modernizacja linii kolejowej między Ostrowcem Świętokrzyskim a Starachowicami. Dzięki inwestycji, podróż między miastami skróciła się o kilkanaście minut – informuje PKP PLK.
Jak powiedział w środę zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej, Piotr Małek, dzięki inwestycji pociągi mogą uzyskiwać prędkość od 100 do 110 km/godz.

"W porównaniu z tym, co było w latach poprzednich, kiedy mieliśmy ograniczenia miejscowe do 30, 40 czy 50 km/godz. to jest poprawa odczuwalna przez pasażera" - ocenił.

Remont linii kolejowej numer 25, która łączy m.in. Skarżysko Kamienną, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski trwa od 2010 roku.

"Tylko podczas ostatnich prac rozpoczętych w 2012 roku wydano 30 mln zł" - powiedziała Małgorzata Kwiatkowska z lubelskiego oddziału PKP-PLK.

Jak wyjaśniła, prace remontowe koncentrowały się zwłaszcza w okolicach stacji kolejowych w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Bodzechowie i polegały głównie na wymianie nawierzchni, przebudowie rozjazdów, oraz remontach peronów i sieci trakcyjnej.
Remont linii nr 25 ma potrwać do 2015 roku.

Jak powiedział Małek, w tym roku prace zaplanowano na odcinku między Zalesiem Gorzyckim a Sandomierzem. Ich zasadnicza część ma zostać przeprowadzona na przełomie lata i jesieni b.r.

Linia Kolejowa nr 25 przebiega przez trzy województwa - łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. Łączy stacje Łódź Kaliska i Dębicę. Między Tomaszowem Mazowieckim (Łódzkie) a Skarżyskiem-Kamienną (Świętokrzyskie) linia nie jest zelektryfikowana.

Na początku roku, samorządowcy z czterech świętokrzyskich miast leżących wzdłuż linii nr 25 zawiązali koalicję, która ma działać m.in. na rzecz jej modernizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.