PARTNER PORTALU
  • BGK

31 mln na linię kolejową Warszawa - Radom

  • PAP    19 października 2011 - 17:59
31 mln na linię kolejową Warszawa - Radom

Około 31 mln zł pochłoną prace przygotowawcze do modernizacji linii kolejowej nr 8 na odcinku z Warszawy Okęcie do Radomia. Projekt realizowany będzie przy unijnym wsparciu w wysokości ponad 25 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Jak poinformował rzecznik Centrum Unijnych Projektów Transportowych Piotr Kaczmarski, umowę w tej sprawie Centrum podpisało z beneficjentem projektu - PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Prace przygotowawcze obejmują opracowanie m.in.: koncepcji programowo-przestrzennej, dokumentacji geotechnicznej i geologiczno-inżynierskiej, dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, projektów budowlanych wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, raportów o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Czytaj też: List mieszkańców w sprawie linii kolejowej

Kaczmarski podkreślił, że dokumenty powstałe w wyniku prac przygotowawczych umożliwią realizację drugiego etapu inwestycji, czyli modernizację linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa Okęcie - Radom.

Linia kolejowa z Radomia do Okęcia liczy około 100 km. Jej modernizacja jest bardzo ważna dla mieszkańców Radomia i okolic. O rozpoczęcie tej inwestycji radomianie zabiegają od lat. Codziennie do pracy w stolicy dojeżdża kilka tysięcy mieszkańców tego miasta. Po modernizacji torów dojazd do Warszawy skróciłby się o ponad godzinę. Obecnie pociąg jedzie prawie dwie godziny. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.