PARTNER PORTALU
  • BGK

35 pojazdów dla PKS w Bielsku-Białej

  • PAP    28 czerwca 2011 - 14:01
35 pojazdów dla PKS w Bielsku-Białej

Firma Autosan z Sanoka dostarczyła 35 autobusów dla PKS-u w Bielsku-Białej. Przekazanie pojazdów odbyło się w ramach wygranego przez spółkę przetargu, wartego ponad 18 mln zł.
Do Bieska-Białej trafiło kilka rodzajów autobusów z Sanoka, m.in. 13 sztuk miejskich, 8-metrowych Solina City na podwoziu Mercedes Benz; 5 sztuk podmiejskich 10-metrowych autobusów Lider 2 oraz 5 sztuk niskowejściowych, 12-metrowych autobusów Sancity 12LE.

Wszystkie autobusy przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone są również m.in. w urządzenia służące do przekazywania informacji pasażerom.

Sanocka firma wygrała przetarg ogłoszony przez bielskobialskie starostwo dla miejscowego PKS, oferując najkorzystniejszą ofertę.

To kolejny duży kontrakt sanockiego zakładu w ostatnim czasie. W kwietniu tego roku Autosan podpisał kontrakt na dostawę 53 autobusów przeznaczonych dla komunikacji miejskiej w Lublinie.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce; początek jej istnienia sięga 1832 roku. Oprócz autobusów zakład produkuje dla wojska m.in. szczelne kabiny elektromagnetyczne.

Od 2001 r. projektuje i produkuje elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów; współpracuje m.in. z PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego. W spółce pracuje ok. 900 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.