PARTNER PORTALU
  • BGK

4 mln zł zaoszczędzi Białystok na prądzie

  • PAP    3 grudnia 2012 - 13:31
4 mln zł zaoszczędzi Białystok na prądzie

4 mln zł zaoszczędzi w 2013 roku gmina Białystok na zbiorowym zakupie energii elektrycznej dla ponad 150 jednostek miejskich.
Przetarg wygrała firma PGE Obrót kwotą 11,2 mln zł brutto. Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk poinformowała, że umowa z tą spółką będzie podpisana w ciągu tygodnia.

Druga startująca w przetargu firma - PKP Energetyka SA oddział w Warszawie - w wymaganym czasie nie złożyła odwołania od rozstrzygnięcia postępowania. PGE Obrót dostarczy energię do 155 miejskich jednostek (instytucji kultury, szkół, przedszkoli, miejskich spółek, ale też m.in. komendy miejskiej państwowej straży pożarnej), a także na potrzeby całego oświetlenia ulicznego w Białymstoku i sygnalizacji świetlnej.

Urszula Mirończuk poinformowała, że dotychczas do większości miejskich jednostek prąd dostarczało PGE, ale nie do wszystkich. Jak podano w ogłoszeniu przetargowym, miasto na mocy ustawy prawo energetyczne chce poprzez taki przetarg i wspólne zakupy doprowadzić do „ujednolicenia stawek i uproszczenia zasad rozliczania zużycia energii elektrycznej czynnej".

Ma się to stać przez uzyskanie jednej, stałej ceny za kW energii dla poszczególnych grup taryfowych z uwzględnieniem wszelkich dodatkowych opłat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.