4 mln zł zaoszczędzi Białystok na prądzie

4 mln zł zaoszczędzi w 2013 roku gmina Białystok na zbiorowym zakupie energii elektrycznej dla ponad 150 jednostek miejskich.
4 mln zł zaoszczędzi Białystok na prądzie

Przetarg wygrała firma PGE Obrót kwotą 11,2 mln zł brutto. Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk poinformowała, że umowa z tą spółką będzie podpisana w ciągu tygodnia.

Druga startująca w przetargu firma - PKP Energetyka SA oddział w Warszawie - w wymaganym czasie nie złożyła odwołania od rozstrzygnięcia postępowania. PGE Obrót dostarczy energię do 155 miejskich jednostek (instytucji kultury, szkół, przedszkoli, miejskich spółek, ale też m.in. komendy miejskiej państwowej straży pożarnej), a także na potrzeby całego oświetlenia ulicznego w Białymstoku i sygnalizacji świetlnej.

Urszula Mirończuk poinformowała, że dotychczas do większości miejskich jednostek prąd dostarczało PGE, ale nie do wszystkich. Jak podano w ogłoszeniu przetargowym, miasto na mocy ustawy prawo energetyczne chce poprzez taki przetarg i wspólne zakupy doprowadzić do „ujednolicenia stawek i uproszczenia zasad rozliczania zużycia energii elektrycznej czynnej".

Ma się to stać przez uzyskanie jednej, stałej ceny za kW energii dla poszczególnych grup taryfowych z uwzględnieniem wszelkich dodatkowych opłat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE