PARTNER PORTALU
  • BGK

40 proc. więcej na lotnisku przez Euro 2012

  • PAP    4 lipca 2012 - 11:46
40 proc. więcej na lotnisku przez Euro 2012

Ponad 224 tys. pasażerów obsłużył w czerwcu 2012 r. wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika. To o blisko 40 proc. więcej niż w czerwcu 2011 r. Duży wpływ na wzrost liczby podróżnych miała obsługa pasażerów, którzy przylecieli do Polski na Euro 2012.
Jak poinformował w środę prezes lotniska Dariusz Kuś, czerwiec był dla Portu Lotniczego pod wieloma względami rekordowy - samych startów i lądowań było 3122, czyli najwięcej w tym roku.

Władze lotniska szacują, że w związku z rozgrywkami piłkarskimi, do stolicy Dolnego Śląska przyleciało ok. 10 tys. kibiców. Większość z nich stanowili Rosjanie, ale wielu było także Hiszpanów, Włochów i Anglików. Cześć z nich korzystała z regularnych połączeń, co przełożyło się na wzrosty w ruchu międzynarodowym o 13,8 proc., w tym niskokosztowym o 15,6 proc.

"Wielu podróżnych z Hiszpanii czy Włoch traktowało Wrocław jako port przesiadkowy, udając się stąd w dalszą podróż. Rekordowe okazały się więc też wyniki w ruchu krajowym - wzrost w tym sektorze wyniósł aż o 226,7 proc. Tutaj na efekt Euro 2012 nałożyła się rekordowa siatka połączeń wrocławskiego lotniska. Od kilku miesięcy obserwujemy stały wzrost w sektorze połączeń oferowanych przez tanie linie lotnicze" - dodał prezes.

Lotnisko zanotowało również wzrosty w dwóch pozostałych sektorach ruchu pasażerskiego. W połączeniach czarterowych obsłużono o blisko 8 proc. więcej podróżnych niż w czerwcu 2011 r., a w sieciowym ruchu międzynarodowym - o ponad 10 proc. więcej.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.(PAP) Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.