PARTNER PORTALU
  • BGK

42 mln zł na tramwaje w Toruniu

  • PAP    4 listopada 2010 - 18:19
42 mln zł na tramwaje w Toruniu

Ponad 42 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzyma Toruń na rozwój komunikacji tramwajowej.
Podpisana przez władze miasta umowa zakłada m.in. budowę nowej linii z centrum do głównego kampusu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na Bielanach. "Prace nad projektem rozwoju sieci tramwajowej w Toruniu rozpoczęły się w styczniu 2007 r. Zdecydowaliśmy się inwestować w tę formę komunikacji publicznej, ponieważ transport szynowy jest najmniej uciążliwy dla środowiska naturalnego i jako taki jest szczególnie wspierany przez Unię Europejską" - powiedział w czwartek 4 listopada prezydent Torunia Michał Zaleski. 

Łącznie koszt projektu oszacowano na 84 mln 784 tys. zł, z czego Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego wyłoży 42 mln 135 tys. zł, natomiast wkład własny miasta to 42 mln 649 tys. zł. W ramach projektu do 2009 r. wykonano już modernizację 6 tramwajów, zmodernizowano przystanek przy ul. Konopnickiej, wykonano dokumenty związane z przygotowaniem projektu, przeprowadzono konsultacje społeczne oraz kampanię informacyjną, promującą projekt.

"Koszt dotychczas wykonanych prac wyniósł 4 mln zł. Teraz projekt wkracza w główną fazę, a inwestycje w terenie mają się zakończyć do wiosny 2015 r." - powiedział prezydent.

Projekt "Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013" obejmuje m.in. budowę systemu zarządzania ruchem drogowym, budowę linii tramwajowej na Bielany i modernizację taboru. Trafił on na listę projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Czytaj też:

Nowe swingi pomkną po Gdańsku 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.