5 mln zł na komunikację miejską

Nowe autobusy, garaże, automaty biletowe i system informacji pasażerskiej o łącznej wartości 5 mln zł poprawią jakość komunikacji miejskiej w Augustowie. Przedsiębiorstwo Necko zrealizuje projekt z regionalnego programu operacyjnego.

Do Augustowa trafiły już trzy nowe autobusy firmy Solaris, które wyjechały na ulice miasta. Przedsiębiorstwo kilka dni temu uruchomiło także 8 automatów biletowych w najważniejszych miejscach miasta i rozpoczęło budowę garaży dla autobusów.

Przygotowuje się jeszcze do przetargu na system informacji elektronicznej, który przez system z GPS będzie monitorował trasy autobusów i informował o tym klientów.

Udogodnienia, które zostaną wprowadzone w komunikacji miejskiej, nie tylko pomogą mieszkańcom miasta, ale w dużej mierze turystom, których latem jest wielu w Augustowie. Połowa autobusów w mieście ma klimatyzację, a wszystkie są  przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Projekt ma być zrealizowany do czerwca 2011 roku. 3,9 mln zł na inwestycję pochodzi ze funduszy unijnych, a ok. miliona wyda samorząd augustowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE