PARTNER PORTALU
 • BGK

5 ton śmieci z ekologicznej niedzieli w Łodzi

 • wer    16 grudnia 2011 - 17:15
5 ton śmieci z ekologicznej niedzieli w Łodzi

Ponad trzydziestu łodzian zbierało w ubiegłą niedzielę śmieci podczas akcji zorganizowanej w ramach projektu ''Tu Jest Brudno''. Na terenie łódzkiego parku im. Marszałka J. Piłsudskiego i dzikiego wysypiska śmieci przy ul. Maszynowej 1 wolontariusze zebrali 5 ton odpadów
Najwięcej pracy pochłonęło sprzątanie dzikiego wysypiska. Tam też znaleziska były najbardziej spektakularne. Plastikowe worki wypełnione zostały deskami klozetowymi, kurtkami, kołdrami, a nawet oponami samochodowymi. Do najdziwniejszych należał jednak samochodowy fotel czy wózki na zakupy z supermarketów.

Czytaj też: Pan Bóg raczy wiedzieć - kto i kiedy posprząta lasy?

Równocześnie akcję prowadzono także w parku nieopodal miejskiego zoo. - Urzędnicy bardzo starają się dbać o nasz park, ale ludzie i tak śmiecą. Pół tony śmieci wygrzebali ci sprzątający? To niesłychane - skomentowała pani Marta, mieszkanka pobliskiego osiedla.

Ponad 3 kontenery pełne śmieci, odpadków, papierów i butelek, które pozostały po akcji, pokazały jak wiele jest jeszcze do zrobienia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • MOP, 2011-12-21 22:23:35

  Odpad to przecież,nie człowiek tylko rzecz albo czynność,którą trzeba zneutralizować! Jak ktoś tego nie rozumie to albo NIE CHCE albo CHCE TAK ROBIĆ!!!!
 • ZACOMAME, 2011-12-21 15:29:16

  Pomysłowo i dobrze powiedziane! Zgadzam się z tym apelem!Wszystko...
 • TWÓJ ODPAD, 2011-12-21 14:44:26

  to ja - Twój odpad! I choć tego chcesz czy nie, to jestem i trudno mnie wyeliminować z twojego życia, bo jestem częścią tego świata, dlatego w trosce o środowisko i dobrą atmosferę kolejnych pokoleń staraj się zadbać o to i nie wyrzucać mnie byle gdzie bo to nie jest dobre rozwiązanie! ...  rozwiń