5 ton śmieci z ekologicznej niedzieli w Łodzi

Ponad trzydziestu łodzian zbierało w ubiegłą niedzielę śmieci podczas akcji zorganizowanej w ramach projektu ''Tu Jest Brudno''. Na terenie łódzkiego parku im. Marszałka J. Piłsudskiego i dzikiego wysypiska śmieci przy ul. Maszynowej 1 wolontariusze zebrali 5 ton odpadów
5 ton śmieci z ekologicznej niedzieli w Łodzi
Najwięcej pracy pochłonęło sprzątanie dzikiego wysypiska. Tam też znaleziska były najbardziej spektakularne. Plastikowe worki wypełnione zostały deskami klozetowymi, kurtkami, kołdrami, a nawet oponami samochodowymi. Do najdziwniejszych należał jednak samochodowy fotel czy wózki na zakupy z supermarketów.

Czytaj też: Pan Bóg raczy wiedzieć - kto i kiedy posprząta lasy?

Równocześnie akcję prowadzono także w parku nieopodal miejskiego zoo. - Urzędnicy bardzo starają się dbać o nasz park, ale ludzie i tak śmiecą. Pół tony śmieci wygrzebali ci sprzątający? To niesłychane - skomentowała pani Marta, mieszkanka pobliskiego osiedla.

Ponad 3 kontenery pełne śmieci, odpadków, papierów i butelek, które pozostały po akcji, pokazały jak wiele jest jeszcze do zrobienia.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Odpad to przecież,nie człowiek tylko rzecz albo czynność,którą trzeba zneutralizować! Jak ktoś tego nie rozumie to albo NIE CHCE albo CHCE TAK ROBIĆ!!!!

MOP, 2011-12-21 22:23:35 odpowiedz

Pomysłowo i dobrze powiedziane! Zgadzam się z tym apelem!Wszystko...

ZACOMAME, 2011-12-21 15:29:16 odpowiedz

to ja - Twój odpad! I choć tego chcesz czy nie, to jestem i trudno mnie wyeliminować z twojego życia, bo jestem częścią tego świata, dlatego w trosce o środowisko i dobrą atmosferę kolejnych pokoleń staraj się zadbać o to i nie wyrzucać mnie byle gdzie bo to nie jest dobre rozwiązanie! ... rozwiń

TWÓJ ODPAD, 2011-12-21 14:44:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE